Senjorės padavė Šveicariją į teismą

  • Teksto dydis:

Grupė pensininkių iš Šveicarijos padavė savo Vyriausybę į aukščiausios instancijos Žmogaus Teisių Teismą Europoje. Jų teigimu, Šveicarijos valdžia nesiima pakankamų veiksmų klimato kaitai, kuri turi neigiamą poveikį vyresnio amžiaus moterims, sustabdyti, praneša LNK.

„Pirmą kartą pateikėme teismui bylą dėl klimato kaitos ir pagrindinių moterų teisių. Mes labai tikimės, kad teismas apsvarstys kitas bylas ir galiausiai baigs priimdamas sprendimą dėl teismų praktikos, kuri bus taikoma ir už Šveicarijos ribų“, – kalbėjo grupės „Vyresnio amžiaus moterys už klimato apsaugą“ pirmininkė Anna Mahrer.

Senjorų grupės, kuriai priklauso apie 2 tūkst. narių iš visos Šveicarijos, amžiaus vidurkis – 73-eji metai. Jos įsitikinusios, kad vyresnio amžiaus moterų teisės pažeidžiamos, mat būtent moterys dažniausiai kenčia nuo ekstremalaus karščio, kuris dėl visuotinio atšilimo taps didesnis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Įrodyta, kad mes, vyresnio amžiaus moterys, esame ypač jautrios klimato kaitai, nes dėl karščio bangų susergame greičiau nei vyresnio amžiaus vyrai“, – sakė viena aktyvisčių.

„Svarbu, kad tai būtų ne tik politinė kova, bet ir teisinis klausimas, nes Šveicarija nepadarė pakankamai ir tai kenkia žmogaus teisėms. Tai tikrai labai jaudinantis momentas“, – sakė „Greenpeace“ aktyvistas Georgas Klingleris.

Teisininkai ir grupės „Senjorės už klimato apsauga“ narės atvyko į Europos Žmogaus Teisių Teismą – į retą viešą posėdį. Viešumas, anot aktyvisčių, gali tapti teisiniu pranašumu, siekiant Vyriausybę sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

„Tam tikras spaudimas jaučiamas, tačiau klimato kaita yra pasaulinio masto reiškinys. Taigi šios problemos Šveicarija negali išspręsti viena. Tačiau ji rimtai prisiima atsakomybę, net jei šiandien buvo kalbama apie žmogaus teisių, kurias garantuoja Europos Žmogaus Teisių konvencija, aptarimą“, – pabrėžė Šveicarijos advokatas Alainas Chablaisas.

Vis dėlto Šveicarijos Vyriausybės advokatai pareiškė norintys, kad teismas atmestų bylą.

„Mums svarbu, kad teismas išgirstų žinią, jog ieškovo teisė į gyvybę nėra paveikta pakankamai intensyviai, kad prašymas būtų priimtas“, – teigė A. Chablaisas.

Šveicarijos senjorų pateiktas skundas yra viena iš trijų susijusių bylų, kurias teismas nagrinės artimiausias mėnesiais ir kurios galis sukelti teisinį precedentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kvaišos.

Cha

Cha portretas
Neturi ka veikti bobikes....Uzsiima totaliu debylizmu.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių