Šį rudenį bus išleisti A. Navalno memuarai

  • Teksto dydis:

Šį rudenį pasirodys velionio rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno memuarai, kuriuos jis pradėjo rašyti 2020 metais, ketvirtadienį pranešė knygą išleisianti leidykla Jungtinėse Valstijose ir jo našlė.

Knyga, pavadinta „Patriotas“, kurią leidykla „Alfred A. Knopf“ vadina vasarį atokiame kalėjime mįslingomis aplinkybėmis mirusio Rusijos opozicijos lyderio „paskutiniu laišku pasauliui“, pasirodys spalio 22 dieną.

Pasak jo našlės Julijos Navalnajos, A. Navalno memuarai – „tai ne tik Aleksejaus gyvenimo, bet ir jo nepalaužiamo atsidavimo kovai prieš diktatūrą – kovai, kuriai jis atidavė viską, įskaitant savo gyvybę, liudijimas“.

Dalijimasis jo istorija ne tik pagerbs jo atminimą, bet ir įkvėps kitus pasisakyti už tai, kas teisinga, ir niekada nepamiršti vertybių, kurios iš tiesų svarbios.

„Jos puslapiuose skaitytojai susipažins su žmogumi, kurį labai mylėjau, – gilaus sąžiningumo ir nepalaužiamos drąsos žmogumi. Dalijimasis jo istorija ne tik pagerbs jo atminimą, bet ir įkvėps kitus pasisakyti už tai, kas teisinga, ir niekada nepamiršti vertybių, kurios iš tiesų svarbios“, – leidykla cituoja J. Navalnają.

47-erių A. Navalnas mirė vasario mėnesį atokioje įkalinimo kolonijoje už poliarinio rato, atlikdamas 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų ekstremizmu, kuriuos jis ir jo bendražygiai pasmerkė kaip politiškai motyvuotus.

Jis buvo įkalintas 2021 metų sausį, vos grįžęs iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl apnuodijimo jis kaltino Kremlių.

Oficialiai teigiama, kad A. Navalnas vasario 16 dieną mirė dėl natūralių priežasčių.

Jo šeima ir šalininkai apkaltino Kremlių įsakius jį nužudyti, o Vakarų šalių lyderiai pareiškė, kad Vladimiras Putinas yra atsakingas už Rusijos opozicijos lyderio mirtį.

Kremlius atmetė šiuos kaltinimus, pavadindamas juos nepagrįstais ir vulgariais.

Pasak „Knopf“, A. Navalnas knygą pradėjo rengti Vokietijoje, o toliau ją rašė Rusijoje, kalėjime ir laisvėje.

„Ryškiomis, įtraukiančiomis detalėmis, įskaitant niekada anksčiau neskelbtą susirašinėjimą iš kalėjimo, A. Navalnas, be kita ko, pasakoja apie savo politinę karjerą, daugybę pasikėsinimų į jo ir jo artimiausių žmonių gyvybes, taip pat apie negailestingą kampaniją, kurią jis ir jo komanda vykdė prieš vis labiau diktatorišką režimą“, – rašoma „Knopf“ pranešime.

Tai jaudinantis pasakojimas apie paskutinius metus, praleistus žiauriausiame kalėjime žemėje.

„Parašyta su aistra, šmaikštumu, nuoširdumu ir drąsa, už kurią jis buvo pelnytai įvertintas, „Patriotas“ yra paskutinis A. Navalno laiškas pasauliui: tai jaudinantis pasakojimas apie paskutinius metus, praleistus žiauriausiame kalėjime žemėje; priminimas, kodėl asmeninės laisvės principai yra tokie svarbūs; ir drąsinantis raginimas tęsti darbą, dėl kurio jis paaukojo savo gyvenimą“, – nurodoma jame.

Socialiniame tinkle „X“ J. Navalnaja atskirai pranešė, kad knyga bus iškart išleista 11 kalbų. Moteris nurodė, kad planuojama memuarus išleisti ir rusų kalba.NAUJAUSI KOMENTARAI

tik m ?

tik m ? portretas
kas juos parase? negi putka leido atiduot jau jam ne rasymas rupejo o parass betkas pp

Cha

Cha portretas
Du žodžiai rimuojasi geriausiai : patriotas ir idiotas.

O mes

O mes portretas
lauksime Zamolskio memuaru.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių