Šiaurės Korėjos lyderis ragina rengiantis karui vykdyti „epochines permainas“

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas), tikrindamas savo šalies taktinių raketų sistemą, paragino rengiantis karui vykdyti „epochines permainas“ ir pasiekti arsenalo gamybos tikslus, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Pranešimas pasirodė analitikams kalbant, kad branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja turbūt testuoja artileriją bei sparnuotąsias raketas, didina jų gamybą ir siunčia jas Rusijai, naudoti kare Ukrainoje.

Antradienį tikrindamas taktinių raketų sistemą Kim Jong Unas išreiškė „didelį pasitenkinimą gamybos rezultatais, [šiemet] užregistruotais gynybos pramonės įmonių“, sakoma Pchenjano oficialiosios Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA) pranešime.

Kim Jong Unas „ypač pabrėžė būtinybę vykdyti epochines permainas Korėjos liaudies armijai rengiantis karui – be nesėkmių įvykdant šaudmenų gamybos planus 2024 metams“, nurodė KCNA.

Šiemet jau pagaminti raketų leidimo įrenginiai yra skirti kariuomenės junginiams šalies vakaruose, sakoma pranešime.

Didele dalimi izoliuota Šiaurės Korėja neseniai ėmė stiprinti karinius ryšius su Rusija. Praėjusį mėnesį Pchenjanas padėkojo Maskvai, kad ši pasinaudojo savo veto Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir blokavo JT ekspertų grupės, stebėjusios tarptautines sankcijas Šiaurės Korėjai dėl jos ginklų programų, darbo pratęsimą.

Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos kaltina Šiaurės Korėją tiekiant ginklus Rusijai, nors JT sankcijomis tai draudžiama.

Seulo ir Pchenjano santykiai šiuo metu yra itin prasti, Šiaurės Korėja yra paskelbusi Pietų Korėją savo pagrindiniu priešu. Pchenjanas uždarė susivienijimui ir ryšiams su Pietų Korėja skirtas agentūras ir pagrasino karu „net dėl 0,001 mm“ teritorinio pažeidimo.


Šiame straipsnyje: Šiaurės KorėjaKim Jong Unaskaraspermainoskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių