Ukraina kaltina Rusiją nevykdant grūdų susitarimo sąlygų

Rusija faktiškai sustabdė grūdų iniciatyvą, leidžiančią Ukrainai eksportuoti grūdus per Juodąją jūrą, atsisakydama registruoti laivus, kad jie galėtų įplaukti, ir juos patikrinti, pirmadienį pareiškė Ukrainos bendruomenių, teritorijų ir infrastruktūros plėtros ministerija.

„Dėl destruktyvios Rusijos politikos neįmanoma parengti patikrinimo plano pagal JKC (Jungtinio koordinavimo centro) procedūras, kuriose numatyta, kad visos šalys turi susitarti dėl kasdienio patikrinimo plano tiek išvykstant, tiek atvykstant“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė ministerija.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu Turkijos teritoriniuose vandenyse patikrinimo laukia 90 laivų, iš kurių 62 nori įplaukti pakrovimui.

Ukrainos žemės ūkio produktų eksportas per grūdų koridorių balandį nesiekė net 3 mln. tonų, teigė ministerija.

Juodosios jūros grūdų iniciatyva leidžia Ukrainai eksportuoti grūdus ir kitus žemės ūkio produktus nepaisant karo ir Juodosios jūros uostų blokados. Susitarimas 120 dienų buvo pasirašytas 2022 metų liepą Stambule, dalyvaujant Jungtinėms Tautoms, Ukrainai, Turkijai ir Rusijai. Vėliau jis buvo pratęstas iki kovo mėnesio.

Susitarimas kovą buvo antrą kartą pratęstas, tačiau ne 120 dienų periodui, kaip anksčiau. Rusija, kuri skundėsi dėl kliūčių jos pačios eksportui, reikalavo, kad pratęsimas galiotų tik 60 dienų.

Praėjusį mėnesį Maskva sakė, jog reikia įvykdyti virtinę sąlygų, kad Rusija pratęstų minimą susitarimą ilgiau nei iki gegužės 18-osios.

Rusijos maisto ir trąšų eksportui į pasaulio rinkas netaikomos jokios sankcijos, bet yra problemų dėl antrinių sankcijų laivybos ir draudimo kompanijoms, bankams.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijaTurkijalaivaigrūdaiJuodoji jūraeksportassankcijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių