Ukrainos įstatymų leidėjai prašo ištirti įtariamą „Ukrinform“ cenzūros skandalą

  • Teksto dydis:

Ukrainos įstatymų leidėjai ir žurnalistai ketvirtadienį paragino prokurorus ištirti įtariamą cenzūros skandalą šalies valstybinėje naujienų agentūroje „Ukrinform“.

Narystės Europos Sąjungoje siekianti Ukraina pažadėjo įgyvendinti reformas, iš kurių viena susijusi su žiniasklaidos laisve.

Kelios Ukrainos žiniasklaidos priemonės kaltina buvusį „Ukrinform“ vadovą Oleksijų Macuką, kad jis vykdė išskirtinai prezidento administraciją remiančią redakcinę politiką.

Tačiau vėliau, kai jį pakeitė buvęs kariuomenės atstovas spaudai, „Ukrinform“ nešališkumas sukėlė dar daugiau abejonių.

„Rengiu atitinkamus kreipimusis į Nacionalinę televizijos ir radijo transliavimo tarybą ir Generalinę prokuratūrą“, – socialiniuose tinkluose pareiškė parlamento žodžio laisvės komiteto vadovas Jaroslavas Jurčyšynas.

„Bet koks spaudimas žiniasklaidai yra nepriimtinas“, – pridūrė jis.

Ukrainos žurnalistai pastaruoju metu kritikuoja prezidento Volodymyro Zelenskio biurą dėl jo bandymų griežčiau kontroliuoti informacinę erdvę.

Naujienų agentūrai AFP J. Jurčyšynas sakė, kad tyrimo metu turėtų būti nustatyta, ar prezidentūros pareigūnai tiesiogiai dalyvavo darant spaudimą žiniasklaidos organizacijoms.

Anksčiau šią savaitę O. Macuka atsistatydino iš „Ukrinform“ vadovo pareigų. Pasak laikraščio „Ukrainska Pravda“, tai padaryta po to, kai Vakarų ambasados sužinojo apie tai, kaip buvo valdoma „Ukrinform“.

Susirūpinimą dar labiau padidino žinia, kad naujuoju „Ukrinform“ vadovu paskirtas buvęs kariuomenės atstovas spaudai Serhijus Čerevatis.

Ukrainos kultūros ministras Rostyslavas Karandijevas pažymėjo, kad šalies naujienų agentūros atlieka svarbų vaidmenį vykstant Rusijos plataus masto invazijai.

Tačiau jis pridūrė, kad „Ukrinform“ turėtų stengtis atnaujinti ir sustiprinti tarptautinį dėmesį Ukrainai, nes Vakaruose jaučiamas tam tikras nuovargis nuo karo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių