Ukrainos pareigūnė: mes dabar kaip šaudykla V. Putino žudikams

Siekdamos apsaugoti Ukrainos gyventojus nuo Rusijos smūgių iš oro, Ukrainos gynybos pajėgos turi smogti Rusijos teritorijai, kad sunaikintų raketų paleidimo įrenginius ir kitas karines priemones bei objektus.

Kaip praneša „Ukrinform“ korespondentas, tai ketvirtadienį ESBO Nuolatinės Tarybos posėdyje pareiškė Ukrainos laikinoji reikalų patikėtinė prie tarptautinių organizacijų Vienoje Viktorija Kuvšinikova.

„Atsakomybė tenka mums. Tarptautinei bendruomenei. Nėra kada delsti ar vilkinti sprendimus. Nes laikas Ukrainoje matuojamas žuvusiais civiliais ir sugriautais namais. Tūkstančiais vaikų, deportuotų į Rusiją, nes Maskva ruošiasi naujai trėmimo bangai, prisidengdama vadinamosiomis vasaros stovyklomis. Rusijos nukankintais arba pagrobtais žmonėmis. Sudegintomis knygomis, kaip nutiko prieš savaitę Charkive“, - sakė T. Kuvšinikova.

Ji pabrėžė, jog reikia laiku priimti sprendimus, kad situacija pasikeistų, ir šie sprendimai yra „suprantami“: „Suteikti Ukrainai papildomų oro gynybos sistemų ir artilerijos sviedinių, užtikrinti, kad Ukraina galėtų įgyvendinti savo teisę gintis laisvomis rankomis ir naikinti teisėtus karinius taikinius, kaip garantuoja tarptautinė teisė“.

Diplomatė atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijos kariuomenė Vovčansko miesto rajone įstrigusi jau 20 dienų, nors iš pradžių planavo jį užimti per dvi dienas. „Negalėdami okupuoti Charkivo ir srities, jie bando juos sunaikinti. Barbariški karo nusikaltimai civiliams gyventojams negailestingai primena, kad Vladimiras Putinas nori pavergti ukrainiečius arba šalies okupacija, arba teroru. Putinas nesvarsto kito varianto, kad ir ką jis sapaliotų“, – pabrėžė pareigūnė.

Pasak T. Kuvšinikovos, Rusijos režimas yra sukaupęs pakankamai priemonių žudynėms bei terorui ir „mano, kad gali  nebaudžiamas tai daryti iš savo teritorijos“.

„Kodėl Putino žudikų armijai turi būti saugių vietų? Kodėl jie turi jaustis saugūs anapus fronto linijos? Kodėl Ukraina turi būti šaudykla Vladimirui Putinui ir jo žudikų armijai? Kaip mes galime neutralizuoti šias mirtinas grėsmes civiliams gyventojams? Ir ar yra koks nors kitas būdas apsaugoti žmones nuo raketų S-300 ir valdomųjų bombų, išskyrus jų paleidimo įrenginių ir gabenimo priemonių naikinimą?“ – retoriškai klausė Ukrainos laikinoji reikalų patikėtinė prie tarptautinių organizacijų Vienoje.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad Ukrainos teisė gintis apima ir jos galimybę smogti kariniams taikiniams Rusijos teritorijoje.

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijaViktorija Kuvšinikova

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių