V. Putinas ir A. Lukašenka Minske aptarė saugumo klausimus

Savo antrojo užsienio vizito nuo penktosios kadencijos pradžios metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Minske aplankė savo kolegą ir artimą sąjungininką Baltarusijoje Aleksandrą Lukašenką.

Abu autoritariniai valdovai ketvirtadienį vakare Baltarusijos sostinėje Minske aptarė saugumo klausimus, pranešė valstybinė abejų šalių žiniasklaida.

Dar vieno susitikimo penktadienį metu daugiausiai dėmesio buvo skiriama kaimynių ekonominiam bendradarbiavimui.

71-erių V. Putinas susitikimo metu be kita ko kalbėjo apie jo kariuomenės pratybas naudojant taktinius branduolinius ginklus ir užsiminė, kad antrajame manevrų etape dalyvaus ir kariai iš Baltarusijos.

Rusija Baltarusijoje yra dislokavusi taktinių branduolinių galvučių bei paleidimo sistemų, tuo menamai siekdama atgrasyti Vakarų šalis nuo tolesnės karinės pagalbos Ukrainai teikimo.

2022 m. Rusija pradėjo plataus masto Ukrainos invaziją, o jos pajėgos su A. Lukašenkos pagalba puolimą vykdė ir iš Baltarusijos.

Baltarusijos agentūros BELTA teigimu, 69-erių A. Lukašenka sakė, kad Minskas ir Maskva laikosi užsibrėžti tvirtesnės integracijos kurso.

A. Lukašenka darosi vis labiau priklausomas nuo V. Putino, nes tik su Rusijos pagalba jam pavyko likti valdžioje, suklastojus 2020 m. prezidento rinkimų rezultatus, dėl kurių buvo kilę masiniai protestai.

V. Putinas savo penktąją kadenciją pradėjo gegužės pradžioje ir pirmosios kelionės į užsienį metu lankėsi Kinijoje. Po Baltarusijos jis sekmadienį ir pirmadienį turėtų lankytis Vidurio Azijos Uzbekistano respublikoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

> To va-To va, o Tu Debilas ir Klipata

> To va-To va,  o Tu  Debilas ir Klipata portretas
,,,

To va

To va portretas
Viename sakinyje 7 klaidos! Todėl tu už kacapus!

Gi

Gi portretas
Du banditai žudikai tariasi...
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių