V. Putinas: Rusija neplanuoja užimti Charkivo

  • Teksto dydis:

Prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Rusija sausumos puolimą Ukrainos šiaurės rytuose praėjusią savaitę pradėjo siekdama sustabdyti apšaudymą per sieną, tačiau šiuo metu neplanuoja užimti Charkivo miesto.

„Dėl to, kas vyksta Charkivo fronte kalta pati [Ukraina], nes jie [ukrainiečių kariai] apšaudė ir toliau apšaudo gyvenamuosius pasienio rajonus“, – žurnalistams sakė Kinijoje viešintis V. Putinas.

„Viešai pasakiau, kad jei tai tęsis, būsime priversti sukurti saugumo zoną“, – pridūrė jis.

Gegužės 10 dieną tūkstančiai Rusijos karių šturmavo pasienį, artilerijos ugnimi apšaudė kelis miestus ir kaimus ir užėmė daugiau kaip 200 kv. km teritorijų.

Tai didžiausias rusų laimėjimas per pusantrų metų.

Belgorodas dažnai tampa artilerijos ir dronų atakų, dėl kurių Maskva kaltina Kyjivą, taikiniu.

Paklaustas, ar Rusija planuoja užimti daugiau nei milijoną gyventojų turintį Charkivą, V. Putinas atsakė, kad „kol kas tokių planų nėra“.

Jis taip pat minėjo, kad anksčiau per neoficialų susitikimą su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) aptarė padėtį Ukrainoje ir gyrė Pekino pastangas užbaigti karą.

„Mes ne kartą sakėme, kad manome, jog Kinija nuoširdžiai siekia išspręsti šią problemą, siūlo įvairias galimybes, elgiasi labai lanksčiai“, – teigė V. Putinas.

Rusijos pajėgoms gegužės 10 dieną netikėtai pradėjus sausumos puolimą Charkivo srityje, Ukraina evakavo beveik 9 tūkst. žmonių.

Vienas Ukrainos policijos pareigūnas ketvirtadienį sakė, kad Rusija, apšaudydama Vovčanską, paėmė į nelaisvę dešimtis civilių gyventojų ir naudoja juos kaip gyvuosius skydus.

Naujienų agentūra AFP kol kas negalėjo patikrinti šių teiginių.

Rusijos kariai ir anksčiau buvo kaltinami civilių gyventojų žudymu tose Ukrainos dalyse, kurias jie užėmė ir kontroliavo po įsiveržimo 2022 metų vasarį.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinascharkivaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių