V. Putino dovana Italijoje primena apie santykių pasikeitimą

Statula, Vladimiro Putino padovanota Italijos miestui ir stovinti prie lentos su Rusijos lyderio parašu, yra prieštaringai vertinamas priminimas apie kitus laikus Maskvos ir Vakarų santykiuose.

Šventojo Mikalojaus skulptūra Baryje stovi už kelių dešimčių kilometrų nuo Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimo vietos.

Per jį stipriausios ekonomikos šalių grupės lyderiai sieks susitarti dėl didelės pagalbos Rusijos invaziją atremiančiai Ukrainai.

Rusijos prezidentas V. Putinas padovanojo statulą 2003 m., gerokai prieš tai, kai 2014 m. aneksavo Krymą ir Rusija buvo išmesta iš tuometinės turtingųjų šalių grupės G8, o 2022 m. Maskvai įsiveržus į Ukrainą santykiai bemaž nutrūko.

„Tegul ši statula liudija ne tik didžiulę rusų pagarbą didžiam šventajam, bet ir nuolatinį mūsų šalių žmonių siekį stiprinti draugystę ir bendradarbiavimą“, – užrašyta lentoje su V. Putino parašu.

Statula stovi prie Šv. Mikalojaus bazilikos, populiarios stačiatikių piligrimystės vietos.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, V. Putino dovana Baryje sukėlė ginčą. Peticiją, reikalaujančią nuimti Rusijos prezidento pasirašytą lentą, pasirašė 18 tūkst. žmonių.

Tačiau niekada nekilo jokių klausimų dėl pačios statulos pašalinimo, nes šv. Mikalojus užima ypatingą vietą Bario gyventojų širdyse.

„Manau, kad ši statula nuostabi, ji simbolizuoja draugystę bei Bario ir Rusijos žmonių vienybę“, – sakė Bario gyventojas Luca Sinesi, su sužadėtine atvykęs į baziliką.

Bario restorano savininkė Vanessa Di Tullio taip pat mano, kad statulos šalinti nereikia. „Tai niekada neįvyks, galiu jus užtikrinti, nes šventasis Mikalojus yra mūsų širdyse“, – sakė ji ir pridūrė, kad statula reprezentuoja kultūrą, ne tik „tikėjimą ir religiją“.

„Šventasis Mikalojus yra mūsų gynėjas“, – sakė Bario gyventoja.


Šiame straipsnyje: Vladimiras PutinasItalijaG-7karas Ukrainojestatula

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių