V. Zelenskis ir M. Rutte pasirašė Ukrainos ir Nyderlandų saugumo sutartį

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte penktadienį Charkive pasirašė dvišalę saugumo sutartį.

Tai pranešė „Ukrinform“, remdamasi Ukrainos valstybės vadovo tinklalapiu.

„Šiandien Markas Rutte ir aš pasirašėme dvišalę saugumo sutartį tarp Ukrainos ir Nyderlandų“, – informavo V. Zelenskis.

Pasak jo, dokumente numatoma dviejų milijardų eurų karinė pagalba iš Nyderlandų šiais metais, taip pat tolesnė gynybinė pagalba per ateinančius dešimt metų.

Prezidentas pažymėjo, kad sutartyje taip pat apibrėžiami prioritetai teikiant pagalbą oro gynybos, artilerijos, jūrinių ir toliašaudžių priemonių srityse, ypatingą dėmesį skiriant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų stiprinimui. Prioritetas - oro gynybos, artilerijos, šarvuotosios technikos perdavimas, jūrinių ir toliašaudžių  pajėgumų, įskaitant Oro pajėgas, rėmimas.

Pasak valstybės vadovo spaudos tarnybos, nekarinėje srityje sutartis pirmiausia numato stiprinti pagalbą Ukrainai ekonomikos atkūrimo ir atstatymo kryptimi, kovoje su hibridinėmis grėsmėmis, žvalgybos, kibernetinio ir informacinio saugumo sferoje, kovoje su organizuotu nusikalstamumu, taip pat kritinės infrastruktūros sferoje.


Šiame straipsnyje: NyderlandaiUkrainasaugumo sutartiskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių