V. Zelenskis: JAV parama – gyvybiškai svarbi

JAV Atstovų Rūmų patvirtinta milijardinė parama Ukrainai, anot prezidento Volodymyro Zelenskio, yra gyvybiškai svarbi jo šaliai kovojant su Rusijos agresija. „Tai labai reikšmingas paketas, kurį pajus ir mūsų kovotojai fronte, ir mūsų miestai bei kaimai, kurie kenčia Rusijos terorą, – sakė V. Zelenskis šeštadienio vakarą paskelbtame tradiciniame vaizdo kreipimesi. – Tai sprendimas, gelbstintis gyvybes“.

Ukrainos gynybos ministras Rustemas Omerovas tinkle X pabrėžė, kad visas pasaulis laukė šio sprendimo, „kuris priartins pergalę prieš rusų agresorių“.

V. Zelenskis, kaip jau prieš tai tinkle X, padėkojo už paramą Atstovų Rūmų pirmininkui respublikonui Mike‘ui Johnsonui. Jis teigė tikįs, kad dabar paketui pritars ir JAV Senatas ir tada jis pakankamai greitai atsidurs ant JAV prezidento Jo Bideno stalo. JAV, anot V. Zelenskio, suprato, kad rusų blogis neturi nugalėti kare.

Amerika nuo pirmųjų šių karo dienų rodė lyderystę, kalbėjo toliau V. Zelenskis. Ši lyderystė labai svarbi išsaugant tarptautinę tvarką pasaulyje, pagrįstą taisyklėmis ir gyvenimo nuspėjamumu. „Mes panaudosime amerikiečių paramą, kad sustiprintume abi mūsų tautas ir priartintume teisingą šio karo pabaigą – karą, kurį Putinas turi pralaimėti“, – pažymėjo V. Zelenskis.

JAV Atstovų Rūmai šeštadienį po kelis mėnesius trukusios blokados pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Parlamentarai priėmė atitinkamą įstatymo projektą, kuriame numatyta Kyjivui skirti 61 mlrd. dolerių (57 mlrd. eurų).

Mes panaudosime amerikiečių paramą, kad sustiprintume abi mūsų tautas ir priartintume teisingą šio karo pabaigą – karą, kurį Putinas turi pralaimėti.

Baltijos šalys sveikina JAV Atstovų Rūmų sprendimą

Baltijos šalys sveikina JAV Atstovų Rūmų sprendimą po mėnesių blokados patvirtinti milijardinę paramą Rusijos užpultai Ukrainai.

„Nuostabi diena laisvajam pasauliui, nuostabi diena Ukrainai, – tinkle X rašė Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius. – Šis balsavimas skatina saugumą Europoje ir euroatlantinėje erdvėje“.

Estijos vyriausybės vadovė Kaja Kallas JAV Atstovų Rūmų sprendimą pritarti paramai Ukrainai pavadino „esminiu ir teisingu sprendimu“. „Tikiuosi, kad šis sprendimas padrąsins visas sąjungininkes peržiūrėti savo sandėlius ir daryti daugiau“.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė: „Tai didelis žingsnis pergalės link. Visos sąjungininkės turi tęsti paramą Ukrainai“.

„Visus mus padarys saugesnius“

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas investicija į NATO valstybių saugumą pavadino JAV Atstovų Rūmų sprendimą suteikti naują milijardinę paramą Ukrainai.

„Ukraina NATO sąjungininkių skirtus ginklus naudoja, kad sunaikintų Rusijos kovinius pajėgimus, – sakė jis šeštadienio vakarą po balsavimo. – Tai visus mums padarys saugesnius – Europoje ir Šiaurės Amerikoje“.

J. Stoltenbergas įstatymo dėl pagalbos Ukrainai priėmimą, be to, pavadino ženklu, kad Jungtinėse Valstijose ir toliau abi partijos remia Ukrainą. Jis paragino Senatą greitai veikti, kad įstatymas galėtų būti perduotas pasirašyti prezidentui Joe Bidenui. „Šis reikšmingas pagalbos padidinimas papildys dešimčių milijardų paramą, kurią Europos sąjungininkės skiria Ukrainai“, – teigė J. Stoltenbergas.


Šiame straipsnyje: Volodymyras Zelenskiskaras UkrainojeJAV parama

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių