V. Zelenskis: Lenkijos blokada prie bendros šalių sienos rodo solidarumo eroziją

  • Teksto dydis:

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pasmerkė kelias savaites trunkančią, prie bendros šalių sienos vykstančią Lenkijos sunkvežimių vairuotojų ir ūkininkų blokadą, kuri, anot jo vyriausybės, kelia grėsmę šalies saugumui.

Lenkų ūkininkai blokuoja Ukrainos krovinių pervežimą, protestuodami prieš, jų teigimu, nesąžiningą konkurenciją.

Dėl šio ginčo pašlijo kaimyninių šalių santykiai, nors Lenkija yra viena iš ištikimiausių Ukrainos rėmėjų nuo pat Rusijos visapusiškos invazijos pradžios 2022 metų vasarį.

„Tai, kas vyksta prie mūsų vakarinės sienos su Lenkija, negali būti laikoma normaliu ar įprastu dalyku“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė, kad situacija „kasdien rodo solidarumo eroziją“.

Kelių eismas į Europos Sąjungos narę Lenkiją buvo gelbėjimosi ratas Ukrainos bendrovėms, ypač jos žemės ūkio sektoriui, Rusijos invazijai apsunkinus pagrindinius prekybos kelius per Juodąją jūrą.

Tačiau padidėjęs siuntų kiekis papiktino Lenkijos logistikos bendroves ir ūkininkus, kurie teigia, kad jų konkurentai iš Ukrainos mažina jų kainas.

„Iš tikrųjų situacija susijusi ne su grūdais, o su politika“, – sakė V. Zelenskis, teigdamas, kad per Lenkijos sieną keliauja tik 5 proc. žemės ūkio produktų eksporto.

Tai, kas vyksta prie mūsų vakarinės sienos su Lenkija, negali būti laikoma normaliu ar įprastu dalyku.

Infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pirmadienį sakė, kad Lenkijos pusėje blokuojami šeši kontrolės punktai.

„Sienos blokada turės rimtų pasekmių mūsų šalims“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ perspėjo O. Kubrakovas, teigdamas, kad tai gali būti naudinga Rusijai.

„Jie viską blokuoja. Yra sunkvežimių su degalais. Prieš kelias dienas buvo atvejų, kai protestuotojai neleido pravažiuoti keliems sunkvežimiams su ginklais“, – valstybinei televizijai sakė O. Kubrakovas.

Lenkų pareigūnas teigė, kad Dorohusko pasienio punkte susidarė maždaug 600 sunkvežimių, norinčių išvažiuoti iš Lenkijos, eilė.

„Apskaičiuota, kad laukimo laikas, kol išvažiuos tiek sunkvežimių, yra maždaug 232 valandos“, – naujienų agentūrai AFP sakė Mokesčių administracijos rūmų Liubline atstovas Michalas Derusas.

Jis nurodė, kad naktį sieną su Ukraina kirto daugiau nei dvi dešimtys sunkvežimių, tačiau „nė vienas sunkvežimis neįvažiavo į Lenkiją“.

„Todėl reikia manyti, kad tai yra visiška blokada“, – sakė jis.

Prognozuojama, kad situacija antradienį paaštrės, Lenkijos ūkininkams raginant visiškai blokuoti sieną su Ukraina.


Šiame straipsnyje: Volodymyras Zelenskiskaras UkrainojeLenkijablokadašalių siena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių