V. Zelenskis: pirmą kartą nuo karo pradžios nė viena brigada nesiskundžia sviedinių stygiumi

Pirmą kartą nuo karo pradžios nė viena brigada nesiskundžia, kad neturi artilerijos sviedinių.

Tai penktadienį per susitikimą su žiniasklaidos atstovais pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, praneša „Ukrinform“.

„Net ir iki Čekijos iniciatyvos (dėl sviedinių tiekimo Ukrainai) pasiekėme pažangą. Pirmą kartą per karą nė viena brigada nesiskundžia, kad neturi artilerijos sviedinių. Ir taip yra du pastaruosius mėnesius. Visi dar turės labai daug dirbti. Čekijos iniciatyva bus įgyvendinta. Su visais partneriais vedame derybas dėl pinigų“, – sakė V. Zelenskis.

Anot jo, dabar pradedama iniciatyva, pagal kurią „partneriai skirs pinigų mūsų radioelektroninės kovos dronų gamybai, būtent šiam konkrečiam tikslui“.

„Mūsų dronų techninės charakteristikos gerėja. Pradedame jų gaminti daug, bet pinigų jiems nėra, mes galime pagaminti daugiau nei yra pinigų“, – pažymėjo valstybės vadovas.

Vasario mėnesį Čekijos prezidentas Petras Pavelas Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose pareiškė, kad Praha trečiosiose šalyse rado apie 800 tūkst. sviedinių (500 tūkst. – 155 mm kalibro ir 300 tūkst. – 122 mm kalibro), kuriuos ES narės galėtų nupirkti Ukrainai.


Šiame straipsnyje: Volodymyras Zelenskissviediniaibrigadakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių