Per vasaros sezono įkarštį Londono Gatviko oro uosto darbuotojai žada streikuoti

  • Teksto dydis:

Šimtai tūkstančių britų poilsiautojų per vasaros atostogų įkarštį gali būti priversti keisti kelionių planus, nes beveik 1 000 Londono Gatviko oro uosto darbuotojų, kilus ginčui dėl darbo užmokesčio, nubalsavo už streiką.

Penktadienį profsąjunga „Unite“ pranešė, kad jos nariai, įskaitant bagažo tvarkytojus ir registracijos darbuotojus, kurie dirba pas keturis privačius rangovus, nedirbs keturias dienas nuo liepos 28-osios ir dar keturias dienas nuo rugpjūčio 4-osios.

Profsąjunga sakė, kad dėl šio streiko neišvengiamai sutriks skrydžiai per vasaros atostogų sezono įkarštį, pasibaigus mokslo metams. Streikas paveiks oro transporto bendroves „British Airways“, „easyJet“, „Ryanair“, „TUI“, „WestJet“ ir „Wizz Air“.

Į pietus nuo Jungtinės Karalystės sostinės esantis tarptautinis Gatviko oro uostas yra antras pagal užimtumą Londono oro uostas po Hitrou. Vasarą ypač daug lėktuvų iš Gatviko skrenda į Europos kurortus prie Viduržemio jūros.

Remiantis analitinės bendrovės „Cirium“ duomenimis, numatytomis streiko dienomis Gatviko oro uoste suplanuota 4 410 skrydžių. Tai reiškia daugiau nei 840 000 keleivių vietų.

Ginče dalyvaujantys asmenys dirba bendrovėse „ASC“, „Menzies Aviation“, „GGS“ ir „DHL Services“, kurios oro linijų bendrovėms teikia užsakomąsias paslaugas, įskaitant antžeminį aptarnavimą, bagažo tvarkymą ir registraciją. „Unite“ teigė, kad su šiomis keturiomis bendrovėmis derasi nuo sausio.

„Profesinė sąjunga „Unite“ nuolat rūpinasi savo narių darbo vietomis, darbo užmokesčiu ir sąlygomis, todėl nubrėžė ribas ir yra pasiryžusi išgyvendinti mažo darbo užmokesčio oro uoste rykštę“, – sakė profesinės sąjungos generalinė sekretorė Sharon Graham (Šeron Grejem).

Pastaruosius kelis mėnesius Didžiojoje Britanijoje vyko daugybė streikų, įvairių sektorių darbuotojams bandant pasiekti, kad atlyginimai būtų padidinti bent jau atsižvelgiant į infliaciją. Nors infliacija kiek sumažėjo, ji tebėra didelė – 8,7 procento. „Unite“ teigė, kad dauguma streikuoti ketinančių darbuotojų gauna vidutiniškai mažiau nei 12 svarų sterlingų (14 eurų) per valandą.

Gatvikas, kaip ir kiti Europos oro uostai, jau dabar patiria didelių trikdžių dėl streikų, darbuotojų trūkumo ir oro erdvės uždarymų, susijusių su Rusijos įsiveržimu į Ukrainą.

„Žinome apie neseniai įvykusio balsavimo rezultatus ir padėsime savo oro linijų bendrovėms įgyvendinti jų planus nenumatytiems atvejams, kad skrydžiai vyktų pagal tvarkaraštį“, – sakė oro uosto atstovas spaudai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių