Venecija apmokestina vienadienių turistų apsilankymą

Vienadieniai Venecijos lankytojai nuo šios savaitės turės susimokėti patekimo į senamiestį mokestį (Venice Access Fee), pirmąjį tokį pasaulyje.

Mokesčiu, kuris bus renkamas tik tam tikromis dienomis, siekiama palengvinti garsiajam Italijos miestui tenkančią masinio turizmo naštą.

Ketvirtadienį vienai dienai atvykę lankytojai pirmą kartą turės už penkis eurus nusipirkti bilietą. Patekimą į Veneciją kontroliuos inspektoriai, atliksiantys patikrinimus svarbiausiose į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukto miesto vietose.

Venecija yra viena populiariausių turistų lankomų vietų pasaulyje. 2022 metais istoriniame centre, turinčiame vos 50 tūkst. gyventojų, naktį praleido 3,2 mln. lankytojų.

Dar dešimtys tūkstančių žmonių, dažnu atveju atvykusių iš kruizinių laivų, į siauras miesto gatveles apžiūrėti lankytinų vietų, įskaitant Šventojo Morkaus aikštę ir Rialto tiltą, plūsta dienos metu, be nakvynės.

Bilietais siekiama paskatinti vienadienius keliautojus atvykti ramesniais laikotarpiais, kad būtų apretintos milžiniškos minios.

Pagal dabartinį planą 2024 metais bilietai bus reikalingi tik 29 dienas, daugiausia gegužės–liepos savaitgaliais.

Ši naujovė sulaukia daug dėmesio, turistinėms vietovėms visame pasaulyje susiduriant su didėjančiu lankytojų skaičiumi, kuris skatina ekonomiką, tačiau sukelia nepatogumų vietos gyventojams ir rizikuoja pakenkti trapioms ekosistemoms bei istorinėms vietovėms.

Ispanijoje, antroje pagal lankomumą šalyje pasaulyje po Prancūzijos, dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį protestavo Kanarų salose, reikalaudami apriboti lankytojų skaičių šiame salyne.

Venecijos meras Luigi Brugnaro (Luidžis Brunjaras) naująją miesto schemą apibūdino kaip eksperimentą, kuris pasaulyje atliekamas pirmą kartą.

„Mūsų tikslas yra padaryti Veneciją tinkamesnę gyventi“, – sakė jis žurnalistams anksčiau šį mėnesį.

UNESCO perspėjimas

Venecija, išsidėsčiusi daugiau nei 100 mažų salų ir salelių Italijos šiaurės rytuose, laikoma vienu gražiausių pasaulio miestų.

1987 metais Jungtinių Tautų kultūros organizacija UNESCO įtraukė miestą ir jo lagūną į pasaulio paveldo sąrašą, nurodydama, kad tai nepaprastas architektūrinis šedevras.

Tačiau praėjusiais metais UNESCO pagrasino įtraukti Veneciją į paveldo, kuriam gresia pavojus, sąrašą, motyvuodama masiniu turizmu ir dėl klimato kaitos kylančiu vandens lygiu.

Venecija tokio likimo išvengė tik po to, kai vietos valdžia pritarė naujai bilietų pardavimo sistemai.

Ši idėja jau seniai buvo svarstoma, bet ne kartą atidėta dėl nuogąstavimų, kad tai smarkiai sumažintų pajamas iš turizmo ir pakenktų judėjimo laisvei.

Praėjusį rugsėjį vykusiuose debatuose dėl bilietų plano opozicijos tarybos nariai šią priemonę pavadino skubotai parengta nuolaidžiavimo UNESCO išraiška, neturėsiančia jokio poveikio.

„Penkiasdešimt eurų galėjo ką nors pakeisti“, – sakė vienas iš jų, Gianfranco Bettinas (Džanfrankas Betinas).

2021 metais Venecija uždraudė didžiulių kruizinių laivų, iš kurių kasdien pasipila tūkstančiai vienadienių turistų, atvykimą, ir nukreipė juos į tolimesnį pramoninį uostą.

Miestas taip pat įvedė mokestį su nakvyne atvykstantiems lankytojams.

Nebus griežtos kontrolės

Venecijos meras pažadėjo, kad naujoji sistema turistams bus įvesta netaikant griežtos kontrolės ir išvengiant eilių, atmesdamas spėliones, kad miestas gatvėse įrengs užtvaras ar turniketus.

Kontrolieriai dirbs prie pagrindinių įvažiavimų į miestą, ypač prie pagrindinės traukinių stoties, ir kitose vietose.

Bilieto neturintys turistai bus kviečiami jį įsigyti atvykus. Tačiau jiems taip pat grės baudos nuo 50 iki 300 eurų.

Mokestis taikomas tik vienadieniams turistams, įeinantiems į senamiestį nuo 8.30 val. iki 16 val., tad lankytojams, atvykusiems į Veneciją vakarienės ar koncerto, mokėti nereikės.

Miesto gyventojai, Venecijoje gimę asmenys, studentai ir darbuotojai, taip pat turistai, užsisakę viešbučius ar kitas nakvynės vietas, nepilnamečiai iki 14 metų ir neįgalieji irgi išvengs šio mokesčio.

Kol kas nenustatytas limitas, kiek bilietų, parsisiųstų QR kodo pavidalu iš specialios interneto svetainės, gali būti platinama kiekvieną dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
auginama nauja satanystiniu plesiku /vertybine/ dinastija z ppp =0
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių