Višegrado grupės šalių viršūnių susitikime dalyvių pozicijos dėl Ukrainos išsiskyrė

Skirtingi požiūriai į Rusijos karą Ukrainoje sukėlė įtampą Čekijos, Lenkijos, Slovakijos ir Vengrijos viršūnių susitikime.

Višegrado grupės šalys skirtingai vertina konflikto priežastis ir tai, kaip jį būtų galima išspręsti, antradienį Prahoje sakė Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala. „Čekija ir Lenkija prisideda ir prie karinės pagalbos, o Vengrija ir Slovakija to neremia“, – pridūrė jis.

Rusija jau dvejus metus kariauja Ukrainoje. Nėra karinio sprendimo šiame konflikte, argumentavo Slovakijos vyriausybės vadovas Robertas Ficas. „Tik neatidėliotinos paliaubos sudarys sąlygas neatidėliotinoms deryboms dėl tam tikrų kompromisų ir susitarimų“, – aiškino kairysis nacionalistas politikas. Karas gali būti nutrauktas tik derybomis, antrino jam Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

P. Fiala tuo tarpu pabrėžė netikįs „pacifistiniais sprendimais“. Nusileidžiant agresorei Rusijai, esą neįmanoma pasiekti ilgalaikės taikos. „Nėra erdvės kompromisams, kai kalbama apie Ukrainos valstybės nepriklausomybę“, – akcentavo Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas.

Kitos pokalbių Prahoje temos buvo besitęsiantys ūkininkų protestai Europoje, galimos ES Žaliojo kurso korekcijos, bendradarbiavimas branduolinės energijos plėtros srityje ir bendra kova prieš neteisėtą migraciją.

 


Šiame straipsnyje: Višegrado grupės šalyskaras UkrainojeUkrainaRusijaViktoras Orbanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių