Vokietija sako iki 2025 metų pasieksianti NATO tikslą gynybai skirti 2 proc. BVP

Vokietija iki 2025 metų pasieks NATO tikslą gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), pirmadienį pareiškė vyriausybės atstovas.

Kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) atstovas spaudai Steffenas Hebestreitas (Štefenas Hebeštraitas) eilinėje spaudos konferencijoje teigė, kad Vokietija yra „pasiryžusi kuo labiau priartėti prie dviejų procentų tikslo, naudodamasi turimomis galimybėmis, ir pasiekti dviejų procentų tikslą per šį teisėkūros laikotarpį, kuris baigsis 2025 metais“.

Praėjus kelioms dienoms po Rusijos invazijos į Ukrainą, O. Scholzas paskelbė apie 100 mlrd. eurų Vokietijos karinei gynybai stiprinti ir kompensuoti dešimtmečius trunkantį nuolatinį nepakankamą finansavimą.

Tačiau išlaidų programa sunkiai įsibėgėja, nes pramonė stengiasi patenkinti paklausą, o pagrindiniai pirkimo planai stabdomi.

„Kad transatlantinė partnerystė būtų subalansuota ir tvirta, reikia, kad Vokietija ir Europa atliktų aktyvų vaidmenį“, – rašė O. Scholzas pirmadienį žurnale „Foreign Policy“ paskelbtame straipsnyje.

Vokietija padidins savo investicijas, kad pasiektų NATO išlaidų tikslą ir sukurtų kariuomenę, „kuria mes ir mūsų sąjungininkai galėsime pasikliauti“, sakė kancleris.

Tačiau šio tikslo nepavyks pasiekti „pernakt“, sakė S. Hebestreitas.

Jis teigė, kad „reikia laikytis Europos reglamentų“ ir įveikti viešųjų pirkimų iššūkius.

„Esame rinkoje, kurioje yra didelė paklausa, gerokai viršijanti pasiūlą“, todėl vėluojama pristatyti prekes, sakė jis.

Vidaus ginčai dėl to, kaip turėtų būti išleisti pinigai, taip pat apsunkino sprendimų dėl išlaidų priėmimą.

Sekmadienį kilo abejonių dėl planuojamo 35 JAV pagamintų naikintuvų F-35 pirkimo, nes paaiškėjo, kad Gynybos ministerijos pareigūnai išreiškė rimtą susirūpinimą.

Ministerija nurodė, kad beveik 10 mlrd. eurų vertės projektas gali vėluoti ir pareikalauti papildomų išlaidų, rašoma dokumente, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.NAUJAUSI KOMENTARAI

Susirūpinęs

Susirūpinęs portretas
Nerimą kelia būsimas Vokietijos aktyvumo lygis, jei Lietuvą atakuotų mirotvorcai! Reikalas tas, kad Vokietija iki šiol yra dėkinga Rusijai už leidimą abiejų Vokietijų susivienijimui. Atrodo (grynas spėjimas), kad Vokietija yra davusi įžadus Rusijai, kad ji kiek įmanoma pastarajai nekenks, demonstruos supratimą, jei ne lojalumą. Vangūs Vokietijos veiksmai teikiant pagalbą Ukrainai labiau primena imitacinę, nei realią ir tai netiesiogiai paremia išsakytas prielaidas.

>>>

>>> portretas
Teisybe akis bado ar baime, kad greit bus atverti Lietuvos isdaviku sarasai?

> Burzuazini nacionaliste

> Burzuazini nacionaliste portretas
Tu Kvaiša
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių