Žiniasklaida: A. Lukašenka pareiškė, kad Rusijai reikalinga tyli ir rami Baltarusija

  • Teksto dydis:

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Minsko sąjungininkei Rusijai šiuo metu reikalinga tyli ir rami Baltarusija.

Apie tai penktadienį pranešė nepriklausomi Baltarusijos naujienų portalai „Naša Niva“ ir „Zerkalo“.

A. Lukašenka kalbėjo, kad Baltarusijai nėra reikalo įsitraukti į karą prieš Ukrainą. Kartu jis pažymėjo, kad „Baltarusija daro savo darbą“, tačiau nepaaiškino, ką tai reiškia.

Baltarusija yra artima Maskvos sąjungininkė ir aktyviai remia Rusijos invaziją į Ukrainą. 2022 metais ši izoliuota Rytų Europos šalis leido Rusijos kariams iš savo teritorijos pradėti puolimą Kyjivo link.

Baltarusijai įsitraukti į karą „būtinybės nėra. Ir tokios būtinybės nebus. Anądien sakiau, kad Rusijai dabar reikia tokios Baltarusijos: taikios, tylios, ramios, atliekančios savo darbą“, kalbėjo A. Lukašenka, Maskvoje surengęs derybas su Kremliaus šeimininku Vladimiru Putinu.

„Nepasakosiu smulkmenų, ką mes darome ir panašiai. Nesakau, kad mes nesame „bendraagresoriai“. Kiekvienas daro savo“, – kalbėjo A. Lukašenka, tvirtindamas, kad esą nei jis, nei V. Putinas nenori, kad kentėtų ukrainiečiai, karui tęsiantis jau trečius metus, o rusų pajėgoms intensyvinant išpuolius prieš energetikos infrastruktūrą ir civilinius objektus.


Šiame straipsnyje: Aliaksandras LukašenkaRusijatyli ir rami Baltarusijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių