Žiniasklaida: Rusija ketina išbraukti Talibaną iš teroristinių organizacijų sąrašo

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ pirmadienį pranešė, kad šalis svarsto iš uždraustų teroristinių organizacijų sąrašo išbraukti Talibaną, praėjus trejiems metams po to, kai radikalieji islamo propaguotojai sugrįžo į valdžią Afganistane.

Nors Talibanas nuo 2003-iųjų Rusijoje įtrauktas į teroristinių organizacijų sąrašą, Maskva daugelį metų puoselėja su juo santykius, surengė daugybę derybų raundų ir, nepaisant tarptautinių sankcijų, skatina prekybą su Afganistanu.

„Kazachstanas neseniai priėmė sprendimą, kurį ketiname priimti ir mes, išbraukti juos iš teroristinių organizacijų sąrašo“, – „RIA Novosti“ citavo rusų užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą. Kazachstanas tai padarė 2023-iųjų pabaigoje.

Šis žingsnis galėtų dar labiau paskatinti Rusijos ir Afganistano diplomatinius santykius, tačiau tai nebūtų oficialus Talibano vyriausybės ir vadinamojo Afganistano islamo emyrato pripažinimas.

2021 metais Talibanas perėmė valdžią iš JAV remiamos vyriausybės ir įgyvendino kraštutinę islamo teisės formą, pagal kurią moterims iš esmės draudžiama dalyvauti viešajame gyvenime.

S. Lavrovas teigė, kad Rusijos ketinimas susijęs su realios padėties Afganistane pripažinimu.

„Jie yra tikroji valdžia. Mes nesame abejingi Afganistanui. Ir visų pirma nėra abejingi mūsų sąjungininkai Vidurio Azijoje“, – sakė jis.

Rusija taip pat pakvietė Talibano atstovus į Sankt Peterburgo tarptautinį ekonomikos forumą, pranešė valstybinė žiniasklaida. Kadaise šis renginys buvo laikomas kertiniu Rusijos ekonominių santykių su Vakarais akmeniu.

Maskva daugelį metų palaiko ryšius su Talibanu.

2018 metais JAV pajėgų Afganistane vadas teigė, kad Maskva šiai grupuotei tiekė ginklus – tuo metu Kremlius šiuos kaltinimus neigė.

Pati Rusija turi sudėtingą santykių su Afganistanu istoriją. Sovietų Sąjunga devintajame dešimtmetyje kariavo dešimtmetį trukusį karą su mudžahidų partizanais, kad palaikytų Maskvos remiamą vietos vyriausybę.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Velniai su

Velniai su  portretas
velniais sutaria,nieko nuostabaus.

ekspertas

ekspertas portretas
Ruskiu propagandonas -prigozino trolis apsimeta vietiniu vatniku.Bukesnio trolio paieskoti reiktu,net simto mediniu nevertas uz rasinelius.

>>Teisingui, Debile tu. Tavo protukas tik LT propagandai ...

>>Teisingui, Debile tu. Tavo protukas tik LT propagandai ... portretas
...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių