„Reuters“: V. Putinas pasiruošęs deryboms, bet yra sąlyga

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas yra pasirengęs sustabdyti karą Ukrainoje derybų keliu sudarant paliaubas, kuriomis būtų pripažintos dabartinės fronto linijos.

Taip teigia agentūra „Reuters“, kuri remiasi keturiais Rusijos šaltiniais.

Šaltinių teigimu, V. Putinas pasirengęs kariauti toliau, jei Kyjivas ir Vakarai į tai nereaguos.

Trys iš šaltinių, susipažinę su diskusijomis V. Putino aplinkoje, teigė, kad Rusijos vadovas nedidelei patarėjų grupei išreiškė nusivylimą tuo, ką jis laiko Vakarų remiamais bandymais žlugdyti derybas, ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio nuostata atmesti derybas.

„Putinas gali kariauti tiek, kiek reikės, bet Putinas taip pat pasirengęs paliauboms – įšaldyti karą“, – sakė kitas iš keturių asmenų.

Putinas gali kariauti tiek, kiek reikės, bet Putinas taip pat pasirengęs paliauboms – įšaldyti karą.

V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į prašymą pakomentuoti, sakė, kad Kremliaus vadovas ne kartą leido suprasti, jog Rusija yra atvira dialogui, kad pasiektų savo tikslus, ir teigė, kad šalis nenori „amžino karo“.

Ukrainos užsienio reikalų ir gynybos ministerijos į klausimus neatsakė.

Pasak „Reuters“, praėjusią savaitę ekonomisto Andrejaus Belousovo paskyrimą Rusijos gynybos ministru kai kurie Vakarų kariniai ir politiniai analitikai vertino kaip Rusijos ekonomikos pervedimą į nuolatinio karo padėtį, siekiant laimėti užsitęsusį konfliktą.

Tačiau šaltiniai teigė, kad V. Putinas, kovo mėnesį perrinktas naujai šešerių metų kadencijai, mieliau pasinaudotų dabartiniu Rusijos tempu, kad karas būtų užbaigtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių