Du švedai apkaltinti šnipinėjimu Rusijai

Švedijos prokurorai penktadienį pateikė kaltinimus „šnipinėjimu sunkinančiomis aplinkybėmis“ dviem broliams švedams, kurie, kaip įtariama, nuo  2011 iki 2021 metų šnipinėjo Rusijos karinės žvalgybos tarnybai GRU.

Vienas jų yra buvęs žvalgybos pareigūnas.

„Dėl gautos, perduotos ir atskleistos informacijos, jei ji patektų į užsienio jėgos rankas, galėtų būti pakenkta Švedijos saugumui“, – pareiškime teigė vyriausiasis prokuroras Peras Lindqvistas (Peras Lindkvistas).

Nurodoma, kad kaltinamieji yra 35-erių Payamas Kia (Pajamas Kija) ir 42-ejų Peymanas Kia (Peimanas Kija). Remiantis Švedijos žiniasklaidos pranešimais, jie yra iraniečių kilmės.

Peymanas Kia tarnavo Švedijos žvalgybos tarnyboje SAPO ir Švedijos kariuomenės žvalgybos padaliniuose.

Kaip teigia Švedijos dienraštis „Dagens Nyheter“, jis vienu metu taip pat dirbo Specialiosios informacijos rinkimo biure (KSI) – slapčiausiame karinės slaptosios tarnybos skyriuje.

Jis kaltinamas neteisėtu informacijos rinkimu dirbant SAPO ir ginkluotosiose pajėgose.

Tuo metu Payamas Kia yra kaltinamas „dalyvavimu planuojant veiką, ryšiais su Rusija ir GRU, įskaitant informacijos perdavimą ir kompensacijų gavimą“.

Švedijos žiniasklaida teigia, kad abiem broliams, jeigu jie bus pripažinti kaltais, gresia įkalinimas iki gyvos galvos. Abu vyrai savo kaltę neigia.

Gynybos ministras Palas Jonsonas (Polas Jonsonas) penktadienį parlamentui sakė, kad byla „labai opi“ ir kad prieš metus areštavus įtariamuosius šalis sustiprino savo saugumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pajamas ir Peimanas švedai?cha..

Pajamas ir Peimanas švedai?cha.. portretas
Švedai patys asilai, kažkokius peimanus skirdami į tokius postus.Liberalmarxizmas žudo Europą.

kaunietis

kaunietis portretas
Bet svedai debilisko mastymo-priimti i slapciausia inrormacija valdancia tarnyba du emigrantus is terorizma remiancios ozkapisiu siitu ir isprotejusiu ajatolu salies.Toki mastyma lemia ju leftistine,kairuoliska ir atviru duru politika,kuri dar tik pradeda rodyti jiems to pasekmes.

tai

tai portretas
ka gali pasakyt 1 zmogelis kai yra palydovai su A tehnika kuri girdi ir mato viska tai paprasciausia susidoroimas su asmeniu turincio kita nuomone juk paleckiuka irgi panasiai apkaltyno tik nezinia uz ka kaip ir kondrata si kgb saika susodintu visus uz tiesa kuri bado akis ???===
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių