„Hamas“ vyriausybė: Izraeliui naktį apšaudant Gazos Ruožą žuvo mažiausiai 30 žmonių

  • Teksto dydis:

Izraeliui praėjusią naktį iš oro apšaudant taikinius Gazos Ruože, žuvo mažiausiai 30 žmonių, o dar šimtai buvo sužeisti, trečiadienį sakė šio palestiniečio anklavo „Hamas“ vyriausybės pareigūnas.

Per šimtus aviacijos smūgių pataikyta į dešimtis gyvenamųjų pastatų, gamyklų, mečečių ir parduotuvių, naujienų agentūrai AFP sakė vyriausybės ryšių su žiniasklaida biuro vadovas Salama Maroufas (Salama Marufas).

Izraelio kariuomenė patvirtino, kad naktį smogė keliems palestiniečių grupuotės „Hamas“ taikiniams.

„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių