Iranas Nobelio premijos laureatei N. Mohammadi skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę

Irano teismas Nobelio taikos premijos laureatę Narges Mohammadi nuteisė vienerius metus kalėti už „propagandą prieš valstybę“, antradienį pranešė įkalintos aktyvistės advokatas.

52 metų N. Mohammadi kalinama nuo 2021 metų lapkričio mėnesį po kelių ankstesnių nuosprendžių, susijusių su jos pasisakymu prieš privalomą hidžabą moterims ir mirties bausmę Irane.

Advokatas Mostafa Nili socialinės žiniasklaidos platformoje „X“ sakė, kad „Mohammadi buvo nuteista vienerius metus kalėti už propagandą prieš sistemą“.

M. Nili teigė, kad „šio nuosprendžio paskelbimo priežastys“ yra raginimai boikotuoti parlamento rinkimus, laiškai Švedijos ir Norvegijos įstatymų leidėjams ir „komentarai apie ponią Diną Ghalibaf“.

Žmogus teisių grupės teigė, kad žurnalistė ir studentė D. Ghalibaf buvo sulaikyta po to, kai socialinėje žiniasklaidoje apkaltino saugumo pajėgas uždėjus jai antrankius ir seksualiai prievartavus per ankstesnį sulaikymą metro stotyje. Vėliau D. Ghalibaf buvo paleista.

Irano teismų sistemos interneto svetainėje „Mizan Online“ balandžio 22 dieną buvo pranešta, kad D. Ghalibaf „nebuvo išprievartauta“ ir kad ji patraukta atsakomybėn už „melagingą pareiškimą“.

N. Mohammadi atsisakė dalyvauti anksčiau šį mėnesį Teherane vykusiame teismo posėdyje, o kovo mėnesį pasidalijo garso įrašu iš kalėjimo, kuriame ji smerkė „plataus masto karą prieš moteris“ Islamo respublikoje.

Pastaraisiais mėnesiais Irano policija ėmė griežčiau taikyti šalyje galiojančius islamiškus moterų aprangos reikalavimus, netgi pradėjo naudoti vaizdo stebėjimo priemones.

Pagal taisykles, priimtas netrukus po 1979 metų islamo revoliucijos, moterys Irane privalo dengti plaukus ir kukliai rengtis viešose vietose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Labai geri reikalavimai moterų aprangai. O ta kvaiša tegul pasėdi, kol įgaus proto.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių