Irane per metro žuvusios paauglės laidotuves suimta žymi žmogaus teisių gynėja

Irano valdžios institucijos suėmė žinomą teisininkę ir žmogaus teisių gynėją, dalyvavusią paauglės, mirusios po neaiškaus incidento metro, laidotuvėse, pirmadienį pranešė jos vyras.

60 metų Nasrin Sotoudeh buvo suimta sekmadienį Teherane per septyniolikmetės Armitos Garawand laidotuves. Mergina mirė diena anksčiau po beveik mėnesį trukusios intensyviosios terapijos.

N. Sotoudeh, kuri 2012 metais buvo apdovanota Europos Parlamento Sacharovo premija už žmogaus teisių gynimo veiklą, pastaraisiais metais buvo kelis kartus suimta.

„Mano žmona buvo suimta per A. Garawand laidotuves kartu su kitais žmonėmis, – AFP sakė N. Sotoudeh vyras Reza Khandanas, teigdamas, kad suėmimo metu ji buvo „žiauriai sumušta“.

Paauglė spalio 1 dieną buvo nuvežta į Teherano ligoninę „Fajr“ po incidento metro, po kurio ją ištiko koma, tačiau nuomonės dėl to, kas jai nutiko, smarkiai skiriasi.

Ji mirė praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai areštinėje mirė Mahsa Amini, taip pat jauna Irano kurdė, kurią moralės policija suėmė už tai, kad ji tariamai pažeidė griežtą Irano moterų aprangos kodeksą, o šis incidentas sukėlė masinius protestus.

Vietos naujienų agentūra „Fars“ teigė, kad N. Sotoudeh „buvo suimta ir perduota teisminėms institucijoms“ už tai, kad „nedėvėjo galvos apdangalo“ ir „trikdė visuomenės psichinį saugumą“.

Dengti kaklą ir galvą viešumoje moterims privaloma nuo 1983 metų, po islamo revoliucijos, kuri Irane įvyko 1979 metais.

Po kelis mėnesius trukusių demonstracijų, kurios kilo praėjusių metų rugsėjo mėnesį po M. Amini mirties areštinėje, moterys vis dažniau nesilaiko griežto islamo respublikos aprangos kodo. M. Amini anksčiau buvo suimta už tariamą aprangos kodekso pažeidimą.

Pati N. Sotoudeh buvo įkalinta 2018 metais, nes gynė moterį, suimtą už protestą prieš Irane privalomą dėvėti galvos apdangalą. Paskui 2019 metais ji buvo nuteista kalėti dvylika metų dėl kaltinimų „korupcijos ir ištvirkimo skatinimu“.

Apie A. Garawand atvejį spalio 3 dieną pranešė kurdų teisių grupė „Hengaw“, kuri teigė, kad mergina buvo sunkiai sužeista per incidentą Teherano metro, kuriame dalyvavo Irano moralės policija.

Tačiau valdžios institucijos tvirtina, kad jai staiga nukrito kraujospūdis, ir neigia, kad įvyko kokie nors „fiziniai ar žodiniai susirėmimai“.

Per valstybinę televiziją transliuotame metro stebėjimo kamerų įraše matyti, kaip iš vagono išnešama akivaizdžiai sąmonę praradusi paauglė.NAUJAUSI KOMENTARAI

asd

asd portretas
Jie visai nupušę su tais galvos apdangalais. Geriau žiūrėtų kad jų jaunimas narkotikus nerytų saujomis ir bordeliai pas juos nesiveistų kaip grybai po lietaus, kuriuose kankinasi šimtai Europoje pagrobtų mergaičių. O tie dorovės policijos vyrai jas kasdien dulkina/kankina. Ten tokia "dorovė" pas juos, kad tik siaubo filme apie ją žiūrėti. Jei moteris be skaros, tai visiems vyrams ten iš karto atsistoja stačias ir visi nori ją pulti??? Tai gal vyrus reikia gydyti, o ne moterį į maišą kišti?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių