Islamistinė Tuniso partija protestuoja prie kariuomenės blokuojamo parlamento

Tuniso islamistinės pakraipos partijos „Ennahdha“, turinčios didžiausią frakciją parlamente, vadovas pirmadienį vadovavo sėdimajai protesto akcijai priešais parlamentą, surengtai kariškiams neleidus jam patekti į vidų, pranešė naujienų agentūros AFP fotografai.

Rachedas Ghannouchi, kuris taip pat yra parlamento pirmininkas, į vidų bandė patekti nuo 3 val. (5 val. Lietuvos laiku), praėjus kelioms valandoms po to, kai prezidentas Kaisas Saiedas sustabdė įstatymų leidžiamosios institucijos darbą ir atleido iš pareigų ministrą pirmininką Hichemą Mechichi.

„Ennahdha“ tokius prezidento veiksmus pavadino valstybės perversmu.

Keli šimtai K. Saiedo šalininkų pirmadienį taip pat susirinko priešais parlamentą. Jie skandavo prieš partiją „Ennahdha“ nukreiptus šūkius ir neleido patekti prie pastato valdančiųjų rėmėjams.    

Abi stovyklos svaidė viena į kitą akmenis ir butelius, iš įvykio vietos pranešė AFP fotografai.  

Scanpix nuotr.

Prezidentas sekmadienį paskelbė, kad atleidžia iš pareigų vyriausybės vadovą H. Mechichi ir 30 dienų laikotarpiui suspenduoja parlamento darbą.

Šį kontroversišką žingsnį K. Saiedas žengė užsitęsus priešpriešai tarp prezidento, ministro pirmininko ir parlamento, trukdžiusiai veiksmingai valdyti COVID-19 krizę.  Pastarosiomis savaitėmis Tunise fiksuojamas vienas aukščiausių paros mirtingumo rodiklio prieaugių visame pasaulyje

K. Saiedas suspendavo parlamentą, nors prezidento įgaliojimai pagal konstituciją didžia dalimi apsiriboja saugumo klausimais ir diplomatija. Šalies konstitucijoje įtvirtinta, kad Tunisas yra parlamentinė demokratija. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių