Ispanijos ugniagesiai Tenerifėje kovoja su dideliu gamtiniu gaisru

  • Teksto dydis:

Apie 250 ugniagesių trečiadienį kovojo su Ispanijos Tenerifės saloje siautėjančiu, pareigūnų teigimu, nekontroliuojamu gamtiniu gaisru, dėl kurio teko uždaryti kelius ir evakuoti kelis kaimus.

Antradienio naktį kilęs gaisras siautėjo miškingoje vietovėje šiaurės rytinėje salos dalyje, priklausančioje Kanarų saloms prie šiaurės vakarų Afrikos.

„Gaisras nekontroliuojamas, scenarijus nėra labai pozityvus“, – vėlai trečiadienį per spaudos konferenciją Tenerifėje sakė regiono vyriausybės vadovas Fernando Clavijo (Fernandas Klavichas).

„Mūsų tikslas – kad jis nustotų didėti. Buvo labai sunki diena“, – sakė jis.

Apie 250 ugniagesių, kuriems talkino 13 lėktuvų ir sraigtasparnių, įskaitant tris, atsiųstus iš žemyninės Ispanijos dalies, stengėsi suvaldyti gaisrą sunkiai pasiekiamoje teritorijoje, nurodė F. Clavijo.

Jis sakė, kad liepsnos iki šiol išdegino apie 1 800 hektarų teritoriją.

Trečiadienio rytą dėl tirštų dūmų atsargumo sumetimais buvo evakuoti penki kaimai.

Vietos valdžios institucijos uždarė kelius, vedančius į kalnus šiaurės rytinėje salos dalyje.

„Prašome gyventojų laikytis visų šių apribojimų“, – sakė salyno civilinės saugos tarnybos vadovė Montserrat Roman (Monserat Roman).

Gaisras kilo Kanarų salas užklupus karščio bangai, dėl kurios daugelis vietovių išdžiūvo, o tai padidino gaisrų pavojų.

Mokslininkai teigia, kad dėl klimato kaitos karščio bangos tapo labiau tikėtinos.

Prognozuojama, kad ilgainiui kylant pasaulinei temperatūrai karščio bangos taps dažnesnės ir intensyvesnės, o jų poveikis – labiau paplitęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių