Izraelis neigia, kad jo kariai laidojo palestiniečius masinėje kapavietėje Gazos Ruože

Masinėje kapavietėje Gazos Ruože aptiktus palaikus palaidojo ne Izraelio kariai, o palestiniečiai, pareiškė Izraelio ambasada Ženevoje.

„Teiginys, kad (Izraelio gynybos pajėgos) laidojo palestiniečių kūnus, yra nepagrįstas“, – sakoma antradienio vakarą išplatintame ambasados pranešime.

Jame tvirtinama, kad, ieškodami Izraelio įkaitų, kariai tik apžiūrėjo kapavietėje esančius kūnus, mirusiųjų orumas buvo gerbiamas, o palestiniečių palaikai buvo grąžinti į tą pačią vietą.

„Apžiūra buvo atlikta atsargiai ir išskirtinai tose vietose, kuriose žvalgyba rodė galimą įkaitų buvimą“, – teigė ambasada.

Palestiniečių civilinės gynybos komandos Gazos Ruože pirmadienį pranešė, kad netoli Nassero ligoninės pietiniame Kan Juniso mieste esama masinės kapavietės su 283 kūnais.

Pasak Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro Volkerio Türko biuro, kuris rėmėsi civiline gynyba, kai kurie kūnai buvo surištomis rankomis.

V. Türkas antradienį pareiškė esąs „pasibaisėjęs“ pranešimais apie masinių kapaviečių radybas netoli ligoninių Gazos Ruože ir paragino atlikti nepriklausomą mirčių priežasčių tyrimą.

Taip pat būta pranešimų apie kūnus, rastus al-Šifos medicinos komplekse Gazos mieste.

Tarptautinė humanitarinė teisė ligoninėms numato specialią apsaugą.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
Naciai - šlykštūs naciai.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių