JAV analitikai: Kremlius kaltina Ukrainą teroro išpuoliu, kad pateisintų vykstantį karą

Rusijos valdžios pareiškimai, kad Ukraina susijusi su teroro išpuoliu koncertų salėje „Crocus City Hall“ netoli Maskvos, skirti pateisinti plataus masto invaziją į Ukrainą, teigia Vašingtone įsikūręs Karo tyrimų institutas (ISW), pranešė „Ukrinform“.

„Rusijos tvirtinimai apie Ukrainos dalyvavimą pratęsia ilgalaikes Kremliaus pastangas pateisinti plataus masto invaziją, melagingai vaizduojant nepriklausomą ir suverenią Ukrainą kaip keliančią egzistencinę grėsmę Rusijai“, – teigia ekspertai.

Pasak jų, Kremlius ir jo ultranacionalistiniai ruporai ignoruoja akivaizdžią grėsmę, kurią Rusijos teritorijoje jos vidaus saugumui ir civiliams kelia „Islamo valstybės“ (IV) ir jos atšakos IV-K operacijos. Vietoj to pirmenybė teikiama informaciniam melagingų kaltinimų Ukrainai poveikiui, bet drauge išlaikomas tam tikras priėjimo prie etninių mažumų, galimai pažeidžiamų dėl IV-K ir panašių grupių verbavimo, lygis. Taip siekiama išlaikyti mobilizavimo išteklius karui Ukrainoje.

„Tikėtina, kad Kremlius nusprendė, jog kaltinimų Ukrainai informacinė vertė nusveria pavojų vidaus saugumui ir civilių aukas, kurias gali patirti Rusija, nesugebėjusi adekvačiai kovoti su radikaliomis salafitų ir džihadistų grėsmėmis šalyje“, – sakoma ISW pranešime.

Per kovo 22 d. vakarą teroristų surengtą išpuolį koncertų salėje „Crocus City Hall“, naujausiais duomenimis, žuvo mažiausiai 137 žmonės, tarp jų trys vaikai, daugiau nei 180 buvo sužeisti. Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) paskelbė sulaikiusi 11 įtariamųjų, tarp jų keturis asmenis, tiesiogiai įvykdžiusius teroro aktą. Teigiama, kad jie yra Tadžikistano piliečiai.

JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija ir kitos Vakarų šalys paskelbė nematančios jokių požymių, kad prie teroro akto būtų prisidėjusi Ukraina, ir perspėjo Rusiją nemėginti Kyjivui versti kaltės dėl IV-K išpuolio.


Šiame straipsnyje: Maskvos koncertų salėišpuoliskaras UkrainojeRusijaJAV analitikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių