JAV generolas: tikėtina, kad Afganistane kils pilietinis karas

Aukščiausio rango JAV generolas šeštadienį Amerikos žiniasklaidai pareiškė, kad Afganistane, „tikėtina“, kils pilietinis karas, ir įspėjo, jog tokiomis sąlygomis šalyje gali atgyti teroristinės grupuotės.

Amerikiečių pajėgoms pradėjus trauktis iš Afganistano, Talibanas žaibiškai užėmė šalį ir tik šiaurinė Pandžšyro provincija atsilaikė prieš griežtosios linijos islamistus.

„Mano kariniu vertinimu, ... tikėtina, kad susidarys sąlygos pilietiniam karui“, – televizijai „Fox News“ sakė Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley (Markas Milis). 

Generolas suabejojo, kad Talibanas, kuris dar nepaskelbė vyriausybės, sugebės įtvirtinti valdžią ir sukurti veiksmingą valdymo struktūrą.

„Manau, kad yra bent jau labai didelė platesnio masto pilietinio karo tikimybė, o tai savo ruožtu sudarys sąlygas, dėl kurių gali atsikurti „al Qaeda“ ar sustiprėti ISIS („Islamo valstybė“, IS) ar kitos... teroristinės grupuotės“, – sakė jis.

Pabrėždamas, kad negali numatyti, kas bus toliau Afganistane, M. Milley vis dėlto pateikė niūrų vertinimą.

„Tokiomis sąlygomis labai tikėtina, kad per 12, 24, 36 mėnesius iš šio regiono gali vėl kilti terorizmas", – „Fox News“ sakė jis.

Jungtinės Valstijos 2001-aisiais įsiveržė į Afganistaną ir nuvertė Talibano režimą, kuris buvo suteikęs prieglobstį tarptautiniam teroristų tinklui „al Qaeda“, tų metų rugsėjo 11 dieną Amerikoje surengusiam 3 tūkst. gyvybių nusinešusius išpuolius.

Vakarų šalys nuogąstauja, kad Afganistanas vėl gali tapti ekstremistų priebėga.

JAV pareiškė, kad ir toliau išlaikys pajėgumus, galinčius smogti „iš už horizonto“, jei Afganistane iškiltų bet kokia grėsmė Amerikos saugumui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagaliau

Pagaliau portretas
Taip ir turi būti ,pilietinio karo metu išsispręs šalies valdymas, požiūris ir šalies likimas.Ne JAV turi mokyti ar nurodinėti ,kaip gyventi reikia, žmonės turi išsikovoti tai kas gerai ir ko nori.Gaila žus žmonių. Nereikėtų karo,galėtų taikos būdu spręsti visus reikalus ir svarbiausia, savi su savais nesusikalba o dabar net kariaus.

o

o portretas
zydeliai ploja delniukais bus geros /velykos su maca/ kraujuje======

klysti

klysti portretas
paliko ginklu uz 90 milijardu!
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių