JAV praneša numušusi hučių priešlaivinę raketą ir keturis dronus

JAV vadovaujamos koalicijos pajėgos trečiadienį prie Jemeno krantų numušė keturis hučių sukilėlių paleistus dronus ir priešlaivinę raketą, pranešė amerikiečių pareigūnai, Raudonojoje jūroje tęsiantis šios Irano remiamos grupuotės atakoms prieš laivus.

JAV Centrinė vadovybė (CENTCOM) socialiniame tinkle „X“ (buvusiame tviteryje) paskelbtame pranešime nurodė, kad prieš pat vidurdienį Sanos (ir Lietuvos) laiku koalicijos laivas „sėkmingai“ numušė vieną priešlaivinę balistinę raketą (ASBM), paleistą iš hučių kontroliuojamų Jemeno teritorijų. Ja greičiausiai taikytasi į su JAV vėliava plaukiojantį laivą „MV Yorktown“, pažymėjo CENTCOM ir pridūrė, kad niekas nebuvo sužeistas ir nebuvo padaryta žalos.

Hučiai, kurie kontroliuoja nemažą Jemeno Raudonosios jūros pakrantės dalį, nuo lapkričio inicijavo dešimtis prieš laivus nukreiptų raketų ir dronų smūgių. Sukilėliai tvirtina, kad tokiu būdu solidarizuojasi su palestiniečiais Gazos Ruože.

CENTCOM taip pat teigė, kad netrukus po raketos paleidimo sunaikino keturis hučių paleistus dronus.

„Buvo nustatyta, kad ASBM ir bepiločiai orlaiviai kėlė neišvengiamą grėsmę JAV, koalicijos ir prekybiniams laivams regione“, – sakė CENTCOM.

Prasidėjus hučių atakoms prieš laivus, JAV ir Jungtinės Karalystės (JK) pajėgos smūgiavo sukilėliams, kurie vėliau pareiškė, kad amerikiečių ir britų interesai dabar taip pat esą yra teisėti taikiniai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių