Kyjivas: Rusija pradėjo sausumos puolimą į Charkivo sritį

  • Teksto dydis:

Rusija pradėjo sausumos puolimą į Ukrainos šiaurės rytuose esančią Charkivo sritį, ten vyksta kovos, penktadienį paskelbė ukrainiečių Gynybos ministerija.

2022 metų pabaigoje Ukraina išstūmė Rusijos pajėgas iš didžiosios Charkivo srities dalies, tačiau dabar Maskva vėl pradėjo puolimą, Kyjivui susiduriant su amunicijos trūkumu.

„Maždaug 5 val. (ir Lietuvos laiku) priešas pabandė prasiveržti pro mūsų gynybos liniją prisidengdamas šarvuočiais“, – sakoma ministerijos pranešime.

Ji teigė, kad ukrainiečiai atrėmė Rusijos veržimąsi, tačiau tebevyksta „įvairaus intensyvumo mūšiai“ ir kad Rusija smogė iš oro netoli sienos esančiai teritorijai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Charkivo srityje vyksta įnirtingas mūšis.

„Rusija šioje srityje pradėjo naują kontrpuolimo veiksmų bangą. Ukraina juos ten pasitiko su mūsų kariais, brigadomis ir artilerija [...] Dabar šia kryptimi vyksta įnirtingas mūšis“, – sakė V. Zelenskis per spaudos konferenciją Kyjive.

Per intensyvų naktinį apšaudymą taikytasi į Vovčanską, esantį už mažiau nei 5 km nuo Rusijos sienos, sakė srities gubernatorius Olehas Synjehubovas. Dėl šio apšaudymo pareigūnai pradėjo evakuoti apie 3 tūkst. žmonių.

Visas miestas dabar smarkiai apšaudomas, čia likti nesaugu.

 

Auštant rusų pajėgos pabandė pramušti ukrainiečių gynybą netoli Vovčansko, nurodė Ukrainos gynybos ministerija. Ji pridūrė dislokavusi rezervinius junginius atakai atremti.

Aukšto rango šaltinis Ukrainos kariuomenėje sakė, kad Rusija pasistūmėjo į Ukrainą per vieną kilometrą.

Pasak jo, rusai bando „sukurti buferinę zoną“, kad užkirstų kelią išpuoliams į Rusijos teritoriją.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad šią savaitę jos kariai užėmė mažiausiai du kaimus šiame regione.

Analitikai sako, kad šis puolimas gali žymėti Rusijos bandymo sukurti „buferinę zoną“ pradžią. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau šiais metais pažadėjo sukurti tokią zoną, kad būtų užkirstas kelias dažnoms ukrainiečių atakoms prieš Belgorodo sritį ir kitus Rusijos pasienio regionus.

Anksčiau Ukraina skelbė žinanti, kad prie jos šiaurės rytų sienos, netoli Charkivo ir Sumų sričių, Rusija telkia tūkstančius karių. Nors Kremliaus pajėgos naujausių teritorinių laimėjimų pasiekė Rytų Ukrainoje, ukrainiečių žvalgybos pareigūnai sakė, jog tikisi puolimo ir šiaurės rytuose.

Rusija tikriausiai negalės užimti antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo, bet galėtų priversti Ukrainą siųsti daugiau karių į šį regioną, paliekant kitas teritorijas labiau pažeidžiamas. Be to, būtinybė ukrainiečių pareigūnams evakuoti civilius tikriausiai sukels trikdžių ir nukreips išteklių.

„Visas miestas dabar smarkiai apšaudomas, čia likti nesaugu“, – Ukrainos radijui „Hromadske“ sakė Vovčansko administracijos vadovas Tamazas Hambarišvilis.

Ukrainiečių Gynybos ministerija nurodė, kad kovos su rusų sabotažo ir žvalgymo grupėmis penktadienį po pietų tęsėsi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Egis

Egis  portretas
Kol išvoks haholai pinigus rusai žengia į priekį ,kur dedasi gauti ginklai ir parama, gal perka už juos dešras ir alhagolį ,kad nėra jokių rezultatų ,daugiau kovoti ir mažiau girtis ,nes kranelis pinigų gali būt užsuktas.

Kažkas čia ne taip

Kažkas čia ne taip portretas
Tai kur paramos ginkluotė? Ar jau nebeturi?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių