Ministras: Paryžiuje turistą peiliu subadžiusio asmens psichiatrinė priežiūra buvo prasta

  • Teksto dydis:

Paryžiaus centre šeštadienį vokiečių turistą mirtinai subadžiusio ir dar du žmones sužeidusio asmens, kuris Prancūzijos teisėsaugai žinomas kaip psichikos sutrikimų turintis radikalus islamistas, psichiatrinė priežiūra buvo akivaizdžiai netinkama, pirmadienį pareiškė Prancūzijos vidaus reikalų ministras.

„Akivaizdu, kad įvyko nesėkmė – ne žvalgybos tarnybų vykdomos jo stebėsenos požiūriu, o psichiatrinės [priežiūros] nesklandumas“, – televizijai BFMTV sakė Geraldas Darmaninas (Žeraldas Darmanenas).

Jis pridūrė, kad užpuolikas sirgo ūmia psichikos liga.

„Gydytojai ne kartą sakė, kad jam sekasi geriau, jis yra normalesnis ir gali būti laisvas“, – nurodė ministras.

1997 metais gimęs iraniečių kilmės Prancūzijos pilietis Armandas Rajabpouras-Miyandoabas (Armandas Radžabpuras-Mijandoabas) šeštadienio vakarą netoli Eifelio bokšto dviem smūgiais plaktuku ir keturiais peiliu nužudė 23-erių turistą iš Vokietijos.

Incidentą šiuo metu tiria Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai, kurie pradėjo tyrimą dėl įtariamo teroristinio sąmokslo.

Sekmadienį vyriausiasis Prancūzijos kovos su terorizmu prokuroras Jeanas-Francois Ricard'as (Žanas-Fransua Rikardas) sakė, jog įtariamojo motina dar spalio mėnesį informavo apie savo susirūpinimą dėl sūnaus, bet tuo metu nebuvo pakankamai įrodymų, kad būtų galima imtis teisinių veiksmų prieš jį.

2016 metais jis jau buvo suimtas už išpuolio rengimą ir buvo įkalintas ketveriems metams. Paleistas į laisvę jis buvo griežtai prižiūrimas.

Gydytojai ne kartą sakė, kad jam sekasi geriau, jis yra normalesnis ir gali būti laisvas.

G. Darmaninas nurodė, kad užpuoliko motina įspėjo policiją, jog jos sūnus nebegeria vaistų, o žvalgybos tarnybos pasiūlė jį paguldyti į ligoninę. Tačiau jo motina to nenorėjo ir vėliau nurodė, kad jam sekasi geriau.

Anot ministro, šiuo metu regioninės valdžios institucijos neturi įgaliojimų išduoti administracinį įsakymą dėl tokių asmenų psichiatrinio gydymo. G. Darmaninas mano, kad šios taisyklės turi būti pakeistos.

G. Darmaninas pabrėžė, kad A. Rajabpouras-Miyandoabas internetu palaikė ryšius su radikalais ir panašių išpuolių vykdytojais. Taip pat pranešama, kad jis yra prisiekęs ištikimybę grupuotei „Islamo valstybė“ (IS).

„Terorizmas [...] naudojasi mūsų sistemos silpnosiomis vietomis“, – sakė G. Darmaninas. NAUJAUSI KOMENTARAI

Uzdusint

Uzdusint portretas
Tokį dalbajoba ir tiek...

tik

tik portretas
kokia dar /prieziura/ musulpridurku mqcaronas prisileido tai surenka visus ir grazina tevynen pas padisaha o sis pats tvarkosi su savo brangiai parduotu kriminalu gali zelionkai ar putkai perduot arba netanjahu tai but geri /hamaz/ taikyniai isbandant n raketas pagal e mask biotehnologijas ss
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių