Mirė 84 metų sulaukęs buvęs Kanados premjeras B. Mulroney

Sulaukęs 84 metų mirė buvęs Kanados ministras pirmininkas Brianas Mulroney, pranešė jo dukra socialiniame tinkle „X“.

„Jis ramiai mirė apsuptas šeimos narių“, – ketvirtadienį parašė Caroline Mulroney.

Dabartinis Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pagerbė B. Mulroney žinute „X“, sakydamas, kad B. Mulroney „niekada nenustojo dirbti kanadiečių labui ir visada siekė, kad ši šalis taptų dar geresne vieta vadintis namais“.

Progresyviosios konservatorių partijos (PC) politikas buvo 18-asis šalies premjeras, ėjęs pareigas 1984-1993 metais. Didžiausias jo pasiekimas buvo derybos dėl Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutarties (NAFTA) tarp Meksikos, JAV ir Kanados, kuri įsigaliojo 1994 metais.

B. Mulroney taip pat stiprino santykius su JAV ir vykdė kampaniją prieš apartheidą Pietų Afrikoje.

Jis gimė airių imigrantų šeimoje Kvebeko provincijoje ir kalbėjo angliškai bei prancūziškai. Septintajame dešimtmetyje, būdamas teisininku, pasuko į politiką. 1984 metais su savo Progresyviąja konservatorių partija laimėjo triuškinamą pergalę rinkimuose.

Tačiau antrosios kadencijos metu jis prarado populiarumą dėl užsitęsusios recesijos, didelio nedarbo, naujų mokesčių įvedimo ir nepavykusios konstitucinės reformos, kurios tikslas buvo daugiausia prancūzakalbę Kvebeko provinciją labiau integruoti į federaciją ir suteikti daugiau teisių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių