Po teroro akto Maskvoje sulaikyti devyni vyrai Tadžikistane

Praėjus savaitei po teroristinio išpuolio koncertų salėje „Crocus City Hall“ Pamaskvėje, sulaikymų, anot rusų valstybinės žiniasklaidos, būta ir Tadžikistane.

Viename Tadžikistano sostinės Dušanbės priemiesčių sulaikyti devyni vyrai, turėję ryšių su Maskvoje suimtais teroristais, pranešė valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“. Sulaikymo operacijoje esą dalyvavo ir rusų pareigūnai. Agentūra rėmėsi savo ryšiais saugumo sluoksniuose.

Per išpuolį žuvusių žmonių skaičius tuo tarpu išaugo iki 144. Sužeistųjų yra 382, pranešė Rusijos institucijos.

Po praėjusį penktadienį surengto išpuolio Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Tadžikistano vadovas Emomalis Rachmonas per pokalbį telefonu, anot Kremliaus, susitarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo kovoje su teroru. E. Rachmonas pasmerkė išpuolį ir pareiškė, kad teroras neturi tautybės ir religijos. Su Afganistanu besiribojantis Tadžikistanas laikomas islamistų teroristų atsitraukimo vieta. Atsakomybę už išpuolį pamaskvėje prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS). Anot rusų valstybinės žiniasklaidos, spėjami šauliai turėjo Tadžikistano pasus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių