Rusija sulaikė dar vieną žurnalistą, padėjusį A. Navalno komandai kurti vaizdo įrašus

  • Teksto dydis:

Rusijoje dėl kaltinimų ekstremizmu sulaikytas dar vienas žurnalistas, kuris padėjo kurti „YouTube“ vaizdo įrašus mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno komandai, sekmadienį pranešė tarptautinė naujienų agentūra „Associated Press“.

Sulaikytas žurnalistas Sergejus Karelinas dirbo naujienų agentūrai AP.

Tai jau antras šį savaitgalį Rusijoje sulaikytas žurnalistas dėl panašių kaltinimų. Šeštadienį buvo pranešta apie Konstantino Gabovo, kuris kartais dirbo naujienų agentūrai „Reuters“, sulaikymą.

„Associated Press“ yra labai susirūpinusi dėl Rusijos vaizdo žurnalisto Sergejaus Karelino sulaikymo, – AFP sakė agentūra. – Siekiame gauti papildomos informacijos“.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Konstantinas Gabovas, kuris dirbo Rusijos televizijos kanaluose „Moskva 24“ ir „Mir“, taip pat Baltarusijos naujienų agentūroje „Belsat“ ir šiek tiek naujienų agentūroje „Reuters“, bus kalinamas bent iki birželio 27 dienos, pranešė teismų spaudos tarnyba per socialinį tinklą „Telegram“.

S. Karelinas ir K. Gabovas kaltinamas „dalyvavimu rengiant nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurie turėjo būti paskelbti „YouTube“ kanale „NavalnyLIVE“ – vienoje iš A. Navalno komandos naudojamų platformų“, nurodė teismas.

A. Navalnas, vienas aršiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo valdžios aparato kritikų, mirė vasarį paslaptingomis aplinkybėmis Arkties kalėjime.

Jo judėjimas pripažintas ekstremistiniu, todėl jo darbuotojams ir rėmėjams gresia baudžiamasis persekiojimas.

Dauguma A. Navalno sąjungininkų gyvena tremtyje arba atlieka ilgas laisvės atėmimo bausmes.

Pastaraisiais mėnesiais Rusijos valdžia padidino spaudimą nepriklausomai ir užsienio žiniasklaidai, siekdama nutildyti kritiškus balsus po puolimo prieš Ukrainą.

Kovą nepriklausomos televizijos „SotaVision“ korespondentė Antonina Kravcova, nušvietusi Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno teismo procesus, taip pat buvo sulaikyta dėl kaltinimų ekstremizmu.

„SotaVision“ (Kremliaus įvardijama kaip „užsienio agentas“) yra viena iš nedaugelio žiniasklaidos organizacijų, fiksuojančių politinius susidorojimus Rusijoje.

Rusijoje taip pat buvo sulaikytas žurnalo „Forbes“ rusiškosios versijos žurnalistas Sergejus Mingazovas, apkaltintas „melagingos“ informacijos apie rusų kariuomenės puolimą Ukrainoje skleidimu.

Tarp kitų įkalintų žurnalistų yra leidinio „Wall Street Journal“ reporteris Evanas Gershkovichas (Evanas Gerškovičas), kuriam pateikti kaltinimai šnipinėjimu. Šiuos kaltinimus jis ir JAV pareigūnai neigia.

JAV ir Rusijos pilietybes turinti Alsu Kurmasheva (Alsu Kurmaševa), dirbusi amerikiečių finansuojamame „Laisvosios Europos radijuje/Laisvės radijuje“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL), sulaikyta nuo spalio, kai buvo apkaltinta tuo, kad neužsiregistravo kaip „užsienio agentė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute

onute portretas
Ko tie kurstytojai nerimsta Tas Navalnas daugiau savo bizniu užsiiminėjo o kiek visokio šūdo primaldavo kad doleriu gautu Ir visi tie kovotojai kažkodėl užsienyje amsi su vaikučiais kurie prestižinėse mokyklose ir bobelės auksais apsikarste Neteko matyti ka d nors vienas vargšais pasirūpintu Manot tas žurnalistėlis iš meilės navalnui ar tėvynei dirba Nejuokinkit už jankiu doleriukus tik matyt nežino kad ir tie falšyvi spausdinti durniam papirkti Gal dievulis duos patupdys 10 meteliu kad darbo žmonėm nemaišytu ramiai gyventi

turbut

turbut portretas
visi tie /zurnaliugos esa zydu siusti jei ne patys bet sis nelis pats i /kilpa/ geriau sumokes kas ir ivyko su masiuliu uz ilgs liezuvi ir pasitykeima sena zydelka /tulpiu/ paste siandien si oh manu saika okupuoja musu sali ir bando ja sunaikint svetymom rankom kaip ir visus ka ir matome ir cia nei jav nei rus zmones karo nenori o zydbankiai su visa ju korpsistema kuri jau griuva ir palaidos visus is gobsumo praradusius netik sazine kuria vargiai ar buvo bet ir prota ka mes ir matome paskutynemis /geometrynes progresijos/ dienomis nesancius visus i nezynia del keletos beprociu noro p=0

visi

visi portretas
protingi /gyvunai/ siuo tarpsniu pasislepe nuo visu zveriu raudonu melynu zaliu rudu juodu ir gerai daro nes prie siu prisidejo nezinomi atvykeliai tai kol jie tarpusavy neisidraskys lieka ramiai pralaukt deja perdaug smalsiems to nepavyks isvengt nes /sukurys/ galingas .
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių