Šaltiniai: Rusija masiškai atakuota dronais

  • Teksto dydis:

Rusiją per naktį į penktadienį masiškai atakavo ukrainiečių dronai, pranešė rusų ir ukrainiečių šaltiniai.

Sprogimai buvo girdėti keliuose šalies regionuose.

Rusija penktadienį pranešė, kad per naktį numušė 87 Ukrainos dronus, iš kurių 70 buvo nukreipti į pietinę Rostovo sritį, kurioje įsikūręs jos operacijų prieš Ukrainą štabas.

„Naktį Kyjivo režimo mėginimas įvykdyti teroristinį išpuolį naudojant dronus [...] buvo sužlugdytas“, – pranešė Gynybos ministerija ir pridūrė: „Iš viso virš Rusijos regionų buvo numušti 87 Ukrainos dronai.“

70 dronų buvo numušta virš Rostovo, po šešis – virš Kursko ir Voronežo, po du – virš Volgogrado ir su Ukraina besiribojančio Belgorodo regiono, teigė ministerija.

Kaip nurodė ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“, rusai pranešė apie sprogimus netoli Morozovsko karinio aerodromo Rostovo srityje. Vietos leidiniai rašė apie įtariamą nežinomų dronų išpuolį.

Vėliau pasirodė filmuota medžiaga, kurioje užfiksuota ugnis, greičiausiai degė aerodromas, teigė „Unian“.

Be to, apie sprogimus aplink Morozovską pranešė karą Ukrainoje stebintys kanalai platformoje „Telegram“.

Vėliau rusų kanalai pareiškė, kad Morozovsko rajone dingo elektra dėl „masinės dronų atakos“. Gubernatorius Vasilijus Golubevas teigė, kad elektros neteko kelios gyvenvietės, tačiau aukų esą nebuvo.

Be to, dronai naktį atakavo Voronežo sritį. Vietos gubernatorius Aleksandras Gusevas „Telegram“ sakė, kad atakuota naftos saugykla, kuri, anot jo, buvo nežymiai apgadinta.

Anot A. Gusevo, dronai šiek tiek apgadino degalų bakus, tačiau gaisro nekilo ir žmonės nenukentėjo.

Rusijos tinklaraščiai taip pat pranešė apie dronų ataką Kursko regione. Rusai tvirtina, kad suveikė oro gynybos sistema.

Ukraina dažnai atakuoja Rusijos teritorijoje esančius karinius ir energetikos objektus dronais, kartais už šimtų kilometrų nuo fronto linijos.

Kyjivas teigia, kad taikosi į karinius objektus, iš kurių Rusija vykdo mirtinus raketų ir dronų išpuolius prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą ir miestus.

Ukrainiečiai praeitą savaitę pirmą kartą dronais atakavo pietinį Rusijos Šiaurės Osetijos regioną.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusija atakuojaatakos dronaisatakuoja Ukrainą

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių