Ukrainos pareigūnai: Rusija stiprina Avdijivkos puolimą

  • Teksto dydis:

Ukrainos pareigūnai pirmadienį teigė, kad Rusijos pajėgos pradėjo aktyvius Avdijivkos puolimus dar dviem kryptimis, Maskvai siekiant užimti šį beveik apsuptą pramoninį miestą.

Maskva jau beveik du mėnesius bando užimti Avdijivką – pramoninį miestą rytinėje Donecko srityje, tapusį vienu iš karščiausių fronto linijos taškų.

„Dabartinė trečioji priešo puolimo banga skiriasi nuo ankstesnių dviejų tuo, kad jie sąlyginai atvėrė dvi naujas kryptis“, – sakė miesto karinės administracijos vadovas Vitalijus Barabašas.

„Naujų krypčių įvedimas įrodo, kad priešui duotas įsakymas užimti miestą bet kokia kaina“, – pridūrė jis, kalbėdamasis su valstybine žiniasklaida.

V. Barabašas teigė, kad naujais Rusijos pajėgų išpuoliais bandoma atitraukti Ukrainos gynybos pajėgų dėmesį ir užpildyti į vakarus nuo miesto esančią spragą, taip visiškai apsupant miestą.

Nepriklausomi karo analitikai teigė, kad Rusijos pajėgos Avdijivkos apylinkėse palaipsniui pasiekia naujų laimėjimų, tačiau tai kainuoja labai daug.

V. Barabašas pridūrė, kad mieste, kuriame kadaise gyveno apie 30 tūkst. žmonių, liko apie 1,3 tūkst. civilių.

Avdijivka yra Donecko srityje, kurią nuo 2014 metų iš dalies kontroliuoja Kremliaus remiami separatistai. Donecko sritis yra viena iš keturių Ukrainos teritorijų, kurias Maskva pernai paskelbė aneksavusi.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijastiprina Avdijivkos puolimąsiekia užimti miestą

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių