„The Wall Street Journal“: V. Putinas galėjo neįsakyti nužudyti A. Navalno kalėjime

  • Teksto dydis:

JAV žvalgybos agentūros mano, kad nors už rusų opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį galiausiai yra atsakingas Rusijos prezidentas, jis neįsakė jos įvykdyti tada, kada ji įvyko, šeštadienį rašo JAV dienraštis „The Wall Street Journal“.

Ši išvada, kuri, pasak leidinio, pagrįsta ir įslaptinta žvalgybos informacija, ir viešų faktų analize, kelia naujų klausimų dėl A. Navalno mirties atokioje Arkties pataisos kolonijoje, dėl kurios prezidento Vladimiro Putino vadovaujamai Rusijai pradėtos taikyti naujos sankcijos.

Tarp šių faktų laikraštis mini opozicijos lyderio mirties vasario viduryje laiką, nes vos po mėnesio Rusijoje įvyko prezidento rinkimai, kuriuose visgi vėl triumfavo V. Putinas.

Nors naujoje išvadoje neabejojama V. Putino atsakomybe už A. Navalno mirtį, Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) ir kitos JAV žvalgybos agentūros mano, kad jis tikriausiai neįsakė to padaryti „tuo metu“, rašo „The Wall Street Journal“, cituojantis informuotus šaltinius.

Pasak leidinio, kai kurie Europos pareigūnai, informuoti apie tokią JAV išvadą, skeptiškai vertino galimybę, kad, atsižvelgiant į griežtą kontrolę dabartinėje Rusijoje, į 47 metų disidentą galėjo būti nusitaikyta V. Putinui apie tai nežinant.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ir keli kiti pasaulio lyderiai viešai pareiškė turintys nedaug abejonių šiuo klausimu.

„Nesuklyskite. Už A. Navalno mirtį yra atsakingas V. Putinas“, – pareiškė J. Bidenas po to, kai pasirodė stulbinanti žinia apie A. Navalno mirtį.

Nesuklyskite. Už A. Navalno mirtį yra atsakingas V. Putinas.

Rusijos federalinė įkalinimo įstaigų tarnyba pranešė, kad A. Navalnas vasario 16 dieną po pasivaikščiojimo blogai pasijuto ir beveik iš karto prarado sąmonę. Tarnyba tvirtino, kad pastangos jį atgaivinti buvo nesėkmingos.

Vėliau pasirodė žinia apie tai, kad likus savaitei iki A. Navalno mirties esą vyko aukšto lygio derybos dėl galimo apsikeitimo kaliniais, per kurį jis galėjo būti išlaisvintas.

A. Navalnas atliko 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų, kurie, jo ir jo šalininkų teigimu, buvo sufabrikuoti.

Anksčiau jis išgyveno apnuodijimą, dėl kurio JAV ir kiti tyrėjai apkaltino Kremlių. Rusijos pareigūnai neigia savo kaltę dėl apnuodijimo ar jo mirties.

Pastaraisiais metais nemažai žymių Kremliaus oponentų mirė, buvo įkalinti arba priversti pasitraukti į tremtį.

Nacionalinio saugumo taryba, su kuria susisiekė naujienų agentūra AFP, atsisakė komentuoti šį „The Wall Street Journal“ pranešimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Išvada

Išvada portretas
Navalnas turejo gyventi amžinai. O jei ėmė ir nugaišo - reiškia, kaltas Putinas. Per jį ir dinozaurai išmirė, ir Kristus buvo nukryžiuotas...

Navalnas savo Šalies Išdavykas

Navalnas savo Šalies Išdavykas  portretas
Ir jūs čia komentuodami ginejai turite suprasti, kad Patis tokie pat išdavykai

kaip kawianskas - taip pasipūtęs kvailys.

kaip kawianskas - taip pasipūtęs kvailys. portretas
visų pirma mongolai buvo nieko ne blokesni už lietuvius. Paskaityk kaip LDK lietuviai plėšė ir žudė kaimynus. Baronas"LDK istorija" . Gali Gudavičių paskaityt. Kaži ar tu matei gyvą mongolą. O tie mongolai ir dar totoriai tavo proseneles ne tik matė. Tvarkė. Tai dar rusai prisidėjo. Murvjovo kareiviai, laisvu laiku nuo sukilėlių korimo, trėmimo ir bizūnais plakimo lietuvaites rūri rūri. Tvarkė ir lenkai. Ir gimė mišrūnai divyriai, garsųs svolačiai ant viso svieto - ježovas, dzeržinskis - motinos lietuvės šitų išgamų.
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių