Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose pergales šventė favoritai

  • Teksto dydis:

Šeštadienį Trakuose prasidėjo pirmosios šio sezono baidarių ir kanojų irklavimo varžybos. Lietuvos taurės – D. ir Z. Survutų memorialo varžybose startuoja daugiau negu du šimtai baidarininkų ir kanojininkų iš Lietuvos bei svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Taurės varžybose kovojama ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri dalyvaus birželio 21-23 d. Krokuvoje vyksiančiose Europos žaidynes. Pirmąją varžybų dieną buvo išdalinti trys kelialapiai į Europos žaidynes.

Dviviečių kanojų 500 m distancijoje pergalę iškovojo favoritu laikytas Henriko Žustauto ir Vadimo Korobovo duetas. Nugalėtojai nuotolį įveikė per 1 min. 47,058 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė 2,403 sek.

„Visada prieš pirmas sezono varžybas slegia nežinomybės. Sunkios pirmos varžybos būna, nes nežinai kaip tu pats jausiesi po pasiruošimo sezonui, koks bus tavo greitis ir kaip pasiruošę varžovai. Planą įvykdėme, atsirinkome į Europos žaidynes. Kitą savaitę dar vyksime į pasaulio taurės varžybų etapą ir galėsime išbandyti savo jėgas tarptautinėse varžybose“, – sakė H.Žustautas.

Visada prieš pirmas sezono varžybas slegia nežinomybės.

„Šiuo metu mano sportinė forma toli gražu nėra geriausia, nes paskutinės treniruočių stovyklos pabaigoje stipriai apsirgau. Dar iki galo neatsigavau po ligos. Todėl pagrindinis tikslas šiandien buvo laimėti ir atsirinkti į Europos žaidynes. Pusė distancijos irklavom stipriau, likusią pusę jau kontroliavom situaciją. Iki Europos žaidynių tikimės įgauti gerą sportinę formą, o svarbiausias šių metų startas bus rugpjūtį vyksiantis pasaulio čempionatas, kuriame bus dalinami kelialapiai į Paryžiaus olimpines žaidynes“, – teigė V.Korobovas.

Dviviečių baidarių 500 m distancijoje nepralenkiami buvo praėjusių metų pasaulio vicečempionai Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 min. 33,246 sek. ir užsitikrino kelialapį į Europos žaidynes.

„Prieš pirmas sezono varžybas visada būna didesnė įtampa negu įprastai. Prieš pirmą sezono startą sunku įsivaizduoti, kaip tu atrodysi varžybų trasoje. Sportinė forma šiuo metu pakankamai gera. Jos užteko laimėti bei patekti į Europos žaidynes. Dabar laukia du pasaulio taurės varžybų etapai. Juose koncentruosiuosi dviviečių 500 metrų distancijai ir vienviečių 1000 metrų nuotoliui. Pastarojo nebus Europos žaidynėse, tai bandysiu sekmadienį dar atsirinkti į Europos žaidynes vienviečių 500 metrų nuotoliui“, – komentavo A.Olijnikas.

Dėl vietos Lietuvos rinktinėje vyko kova ir baidarių keturviečių 500 m varžybose. Lietuvos taurę laimėjo ir į Europos žaidynes vyks Mindaugas ir Simonas Maldoniai, Artūras Seja ir Ignas Navakauskas. Praėjusių metų Europos čempionate šeštą vietą užėmęs ketvertas distanciją įveikė per 1 min. 24,671 sek.

Nugalėtojai 2,294 sek. aplenkė antroje vietoje finišavusius Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkus Aurimą Lanką ir Edviną Ramanauską, irklavusius kartu su Tomu Jusevičiumi ir Viktoru Čaplinskiu.

Dar jaučiasi nuovargis po intensyvaus pasirengimo sezonui, bet vis gerėja tarpusavio supratimas.

„Jau pirmose sezono varžybose vyksta atranka į rinktinę ir reikia joms tinkamai pasiruošti. Bet dar nesame geriausios sportinės formos. Ją turime pasiekti pasaulio taurės varžybų etapuose ir Europos žaidynėse. Dar jaučiasi nuovargis po intensyvaus pasirengimo sezonui, bet vis gerėja tarpusavio supratimas. Jau ne pirmą sezoną kartu irkluojame keturvietėje ir turėjome daugiau laiko treniruotėms kartu. Jaučiame vienas kitą iš pusę yrio, dabar beliko atidirbti smulkmenas, kad pasiektume gerų rezultatų tarptautinėse varžybose“, – sakė M.Maldonis.

Dar du medalių komplektai išdalinti vyrų 1000 m vienviečių baidarių ir kanojų distancijose.

Baidarių varžybose Lietuvos taurę iškovojo A.Olijnikas. Nuotolį per 3 min. 41,578 sek. įveikęs A.Olijnikas 3,985 sek. aplenkė antroje vietoje likusį buvusį ilgametį partnerį dvivietėje baidarėje Ričardą Nekriošių. Kanojų varžybose pirmas finišo liniją kirto Andrius Jančiukovičius. Tūkstantį metrų nugalėtojas nuirklavo per 4 min. 11,031 sek.

Sekmadienį vyks 200 ir 500 m nuotolių finaliniai plaukimai. Juose bus išdalinti dar keturi kelialapiai į Europos žaidynes.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kanojininkas

Kanojininkas portretas
Taip, būna ir taip.

?

? portretas
Ar jie dvivietėje kanojoje abu irkluoja iš tos pačios pusės?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių