Lietuvos pilietybės prašanti A. Reed: niekada nesijaučiau labiau lietuve

  • Teksto dydis:

Trečią sykį prašymą dėl Lietuvos pilietybės išimties tvarka teikianti amerikietė šokėja ant ledo Allison Reed (Elison Ryd) sako niekada labiau lietuve nesijautusi nei Europos dailiojo čiuožimo čempionate sausį iškovojus bronzos medalį.

„Aš esu tiesiog užpildyta visų Lietuvos žmonių meile, kurie už mus viešai reiškė savo nuomonę bei palaikymą viešumoje. Visiems, kurie sirgo už mus, kėlė mūsų vėliavą bei liejo ašaras. Aš visus jus mačiau! Ir aš niekada nesijaučiau labiau lietuve, nei tuo momentu, lenkiantis prieš jus visus po mūsų pasirodymų“, – penktadienį feisbuko paskyroje rašė A. Reed.

Ji tvirtino, kad žmonių atsiliepimai po Europos čempionato „užtvirtino mano ilgametę meilę šiai šaliai“.

„Visa tai paskatino mane dar kartą kreiptis dėl Lietuvos pilietybės“, – pridūrė sportininkė.

Prašymą dėl pilietybės suteikimo A. Reed pateikė po sėkmingo pasirodymo Europos dailiojo čiuožimo čempionate.

Kaune sausį sportininkė su partneriu Sauliumi Ambrulevičiumi, atstovaudama Lietuvai, iškovojo bronzos medalį Europos dailiojo čiuožimo čempionato šokių ant ledo rungtyje.

A. Reed rašė per pastaruosius kelerius metus pažinusi Lietuvą, jos kultūrą ir gamtą.

„Saulius atvėrė man savo namus ir parodė, kokia ypatinga yra ši šalis. Ir iš visos širdies galiu pasakyti, kad Lietuva tikrai tapo ir mano namais“, – teigė šokėja ant ledo.

„Man buvo garbė, kad per pastaruosius kelerius metus galėjau tiek daug kartų iškelti Lietuvos vėliavą pasaulinėje arenoje. Tęsiant savo kelionę kartu, kiekvieną kartą, kai žengdavome ant ledo, tai darydavau išdidžiai su Lietuvos vėliava“, – pridūrė ji.

Prezidentas Gitanas Nausėda du kartus – pernai ir užpernai – atmetė A. Reed prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka, pasak jo, neįrodžius ypatingų nuopelnų Lietuvai.

Tačiau sausį prezidentas sakė, kad situacija dėl Lietuvos pilietybės A. Reed suteikimo, šiai iškovojus Lietuvai bronzos medalį, pasikeitė.

Pagal įstatymą, prezidentas gali išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę ypatingų nuopelnų valstybei turintiems užsieniečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma veikla, kuria užsienietis ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, jos galios ir autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUNKU BUS REED...

SUNKU BUS REED... portretas
Jau net Amerikoje žino, kad Krymas niekada nebuvo Ukrainos. Kaip jei reikės persiorientuoti taip, kaip žino landsberginė šutvė?...

Monika

Monika portretas
Nemanau kad nuopelnai pakankami. Pamojuoju veliava ir gaunu tos salies pilietybe, taip iseina. Isvaziuos i olimpiada ir tuo viskas pasibaigs. Kazkur skaiciau, kad uz Gruzija Olimpiadoj ciuoze. Pamojavo veliava ir meile tai saliai baigesi. Bus ir cia tas pats. Tikiuosi kad musu Prezidentas nera toks naivus.

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
O toji reed, besijaučianti lietuve, kaip kažkada visokios Liepos ir Drobiazkos, ar bent minimaliai moka lietuvių kalbą, jos istoriją - suteikiant pilietybę nuo to ir reikia pradėti! Negi visi patėjūnai panorę gauti pilietybę taip paprastai už kažkokius medalius gali ją gauti? Juk jų darbo įvertinimas kažkioje sporto šakoje ir yra medalis, o ne pilietybės suteikimas! Koks čia nuopelnas Lietuvai? Pilietybė - ne dovana už kažkokį pasiekimą! Nenuvertinkime pilietybės iki medalio!!!
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių