K. Kemzūra prieš antrąjį mūšį su Europos taurės favorite: šiai dienai mes esame kitokie

  • Teksto dydis:

Vilniaus „Wolves“ trečiadienį laukia vienas didžiausių iššūkių Europos taurės („BKT EuroCup) grupių etape – į Lietuvos sostinę atvykstanti A grupės lyderių ir viso turnyro favoritė Paryžiaus „Paris Basketball“ ekipa.

Dvikova su šia komanda Vilkai pradės antrąjį reguliaraus sezono ratą.

Akistata Prancūzijoje pirmajame rate „Wolves“ ekipai nesusiklostė. Debiutinėse turnyre savo rungtynėse vilniečiai gavo vertingų pamokų patirdami skaudžią nesėkmę – 78:105.

Europos taurės rungtynėse praėjusią savaitę komandoms sekėsi skirtingai. Penktą vietą grupėje užimantys „Wolves“ (4 perg. ir 4 pralaim.) namuose nusileido Londono „Lions“ 87:101, o lyderiaujantys „Paris Basketball“ (8 perg. ir 1 pralaim.) krepšininkai triumfavo svečiuose, įveikdami Liublianos „Cedevita Olimpija“ 93:77.

Kalbėdamas apie laukiančią kovą, „Wolves“ vyr. treneris Kęstutis Kemzūra negailėjo gerų žodžių varžovams, tačiau vylėsi, kad būsimų rungtynių vaizdas jau bus kitoks nei pirmajame rate.

„Varžovas – stiprus, grupės lyderis ir, manau, ne tik grupės, o viso turnyro favoritas. Pirmos rungtynės mums buvo skaudokos. Nors ir nesame geriausios formos ar kondicijos, manau, kad šiai diena mes esame kitokie. Pirmose rungtynėse ne tik mus, bet ir kitas komandas jie, sakyčiau, lenkė kokiais trimis sezonais. Žinome, kad šios komandos pagrindas ir treneris yra iš Bonos „Telekom Baskets“ komandos, kur jie tris metus žaidė kartu“, – sakė K. Kemzūra.

– Paskutiniame rungtynėse Paryžiaus komanda patyrė skaudų pralaimėjimą prieš „Monaco“. Kiek tas pralaimėjimas jai gali tapti papildoma motyvacija prieš Europos taurės rungtynes?

– Nežinau, reikėtų paklausti. Kaip ir kiekviena komanda ar žaidėjai, jie irgi turi ir pakilimų, ir nuosmukių, lyginant su sezono pradžia. Bet jie žaidė Monake, žaidė prieš atletišką Eurolygos komandą. Be abejonės bus kažkokia reakcija, bet tai yra jų problemos ir bėdos. Mes galvojame, ką patys turime daryti.

– Jiems tai bus trečios rungtynės iš eilės išvykoje. Ar tai gali būti koks nors pranašumas namuose žaidžiančiai „Wolves“ komandai?

– Mes turime susikurti pranašumą aikštelėje energija, teisingais sprendimais, neprarasdami kamuolio ir nesuteikdami jiems pranašumo.

– Varžovų komandos varikliukas yra TJ Shortsas, vienas naudingiausių Europos taurės žaidėjų. Kaip reikės jį stabdyti?

– Taip, jis yra vienas iš variklių. Yra dar jaunas gynėjas Nadiras Hifi, taip pat pavojingi žaidėjai Tysonas Wardas, Collinas Malcolmas, Mikaelis Jantunenas. Jie gal ne tokie ryškūs ir tiek kuriantys, bet taip pat labai svarbūs.

– Aš nesikoncentruočiau tik į vieną Shortsą, nes turime visi prisidėti prie varžovų stabdymo. Visko nesustabdysime. Privalėsime pasirinkti tai, ką galėtume Kitas dalykas, kad tai komanda, kuri, kalbant liaudiškai, labai stipriai „eina ant lentos“. Reikės atsitverti ginamuosius, neduoti jiems bėgti į greitą puolimą ir rinkti lengvų taškų. Šie momentai bus raktiniai.

– Kuriose vietose komandą sustiprins naujokas Garrisonas Brooksas?

– Pamatysime. Jis yra vienas iš aukštaūgių. Bandysime jį tiek penktoje, tiek ketvirtoje pozicijose.

– Ar žiūrėjote jų pralaimėtas rungtynes su Stambulo „Bešiktaš“? Ko galima pasiimti iš tų rungtynių?

– Kovingumo ir fiziškumo, nepasidavimo. Mes pasiimame iš kiekvienų rungtynių. Trenerių štabas daro savo darbą. Analizuojame ir dėliojame detales, kas tinka mums.

– Shortso tritaškių pataikymas yra tik 15 proc., bet jis nėra toks prastas metikas, kokį rodo skaičiai?

– Jis gali mesti iš toli. Jo stipriausia pusė yra prasiveržimas ir metimai iš vidutinio nuotolio, bet tam tikrą dieną negali visiškai jo ignoruoti prie tritaškio linijos. Reikia jį gerbti. Bet yra sunku uždengti ir atimti viską. Turėsime kažką pasirinkti, kažkur daugiau rizikuoti.

– Kiek arti sugrįžimo yra Jeffery Tayloras? Ar neplanuojate jo mesti į rungtynes rytoj?

– Rytoj neplanuojame, bet šiandien jis bandys treniruotis su komanda ir žiūrėsime, kaip sureaguos jo kelis.

– Vienas naujokas atvyko, o Kalėdos – stebuklų metas. Gal komanda dar planuoja kokių nors naujokų?

– Kai ateis Kalėdos, tada ir pamatysime. Kol kas džiaugiamės tuo vienu ir džiaugsimės tais, kurie sugrįš.

– Ar naujoko atvykimas padidins konkurenciją priekinėje linijoje?

– Manau, kad tai yra gera problema. Mes galėsime žaisti energingiau ir agresyviau, nebijoti dažniau prasižengti, nes turėsime, kas išeitų ir atstovėtų. Žinoma, jis turėtų pridėti teigiamos konkurencijos. Matysime. Sezonas ilgas, rungtynių daug ir skaudi mūsų patirtis. Todėl šiandien pasidžiaugiau, kad treniruotėje turime 12 žaidėjų. Seniai tiek beturėjau.

– Regimantas Miniotas atkovojo 19 kamuolių praeitose rungtynėse ir pasiekė LKL sezono rekordą. Kaip juntama ta jo lyderystė ne vien aikštelėje ir kaip apibūdintumėte jo tobulėjimą?

– Šaunu, labai džiaugiuosi dėl Regimanto. Manau, kad jis atlieka ne visada matomą darbą, išreiškiamą statistika ar skaičiais. Tose rungtynėse – 19 kamuolių. Reikia kažką daryti, kad pasiimtum 19 kamuolių. Nesvarbu, kur žaisi. Linkiu, kad jis toliau tai tęstų. Manau, kad jis žino, ką daro, ir esu už tai jam dėkingas.

„Wolves“ rungtynės su „Paris Basketball“ įvyks trečiadienį, gruodžio 5 d., 19 val. „Avia Solutions Group“ arenoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Blogesni.Liūdna.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių