Algirdui net keturis kartus pašalinti vėžiniai odos dariniai

Kauno klinikų pacientui Algirdui per kiek daugiau nei dešimt metų keturis kartus buvo pašalinti vėžiniai odos audiniai. Dažniausiai pasitaikanti odos vėžio forma – bazalinių ląstelių karcinomos. Vos prieš kelis mėnesius Kauno klinikose Algirdui išoperuotas darinys galvoje, kuris buvo didelis, šlapiuojantis. Įprastai, dėl per didelio darinio ploto, atliekamas verpstės formos išpjovimas buvo negalimas. Orinta Klimaitė, Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja rezidentė, Ernest Margelio, Odos ir venerinių ligų klinikoje dirbančio gydytojo chirurgo priežiūroje atliko pasukamąjį lopą žaizdai užverti.

Algirdas prisiminė, kad dar 2013 metais šeimos gydytoja, pastebėjusi pirmąjį darinį, patarė kreiptis į gydytojus dermatovenerologus. „Buvo diagnozuota bazalinių ląstelių karcinoma. Nuo to laiko reguliariai lankausi pas gydytojus, kurie prižiūri mane, stebi, ar darinių nedaugėja, ar jie nesikeičia“, – atviravo pacientas.

„Bazalinių ląstelių karcinoma – geriausias iš blogiausių variantų. Kuo ji skiriasi nuo, pavyzdžiui, melanomos, ypatingai klastingos odos vėžio formos, – šie dariniai nėra linkę plėstis, jie auga lėtai, tad turime daugiau laiko jų gydymui, – aiškino gydytoja rezidentė. – Tačiau delsti taip pat negalima. Gydyti šiuos darinius būtina. Nors maža, bet galimybė yra, kad audinio vėžinės ląstelės plėsis ir peraugs į kitus audinius, Algirdo atveju į kaukolę, po to į smegenis.“

O. Klimaitė, neseniai grįžusi iš pusės metų trukusios stažuotės Vokietijos Rostoko universiteto Dermavenerologijos klinikoje, kurioje mokėsi dermatochirurgijos meno iš aukščiausio lygio profesionalų, pritaikė savo žinias ir Algirdui atliko pasukamąjį lopą žaizdai užverti. „Darinys išties buvo didelis, tad suėmus odą iš abiejų pusių verpstės forma, sugijus žaizdai būtų likę iškilumai, didesnis randas. Taip pat kilo rizika per dideliam odos ištempimui, siūlai galimai būtų pasileidę, reikėtų gydyti antrinę žaizdą, taip pat galima infekcijos rizika“, – pasakojo gydytoja rezidentė. „Darinys išties buvo didelis, tad suėmus odą iš abiejų pusių verpstės forma, sugijus žaizdai būtų likę iškilumai, didesnis randas. Taip pat kilo rizika per dideliam odos ištempimui, galimai būtų pasileidę siūlai, reikėtų gydyti antrinę žaizdą, taip pat galima infekcijos rizika“, – pasakojo gydytoja rezidentė.

„Didelių odos darinių ekscizija atliekant pasukamąjį lopą – sąlyginai nauja procedūra. Džiaugiamės puikia pradžia ir labai gerais rezultatais, – sakė klinikos chirurgas. – Dėl šios procedūros galime plėsti teikiamų paslaugų spektrą, išvengti paciento pakartotinių vizitų, nukreipimų vis pas kitus specialistus. Taip taupomas laikas, kuris ypatingai svarbus gydant piktybines odos ligas“.

Algirdui, reguliariai besilankančiam pas gydytojus, dalis ikivėžinių darinių yra užšaldyti. „Taikant krioterapiją, mažai invaziniu metodu, šaltu azotu, pacientui reguliariai užšaldome vis naujai atsirandančius ikivėžinius darinius, užkertant kelią jiems supiktybėti“, – aiškino gydytoja rezidentė.

Pastebima, kad didėja pacientų, kuriems diagnozuojama bazalinių ląstelių karcinoma, skaičius. Šis augimas siejamas su geresniu visuomenės sveikatos raštingumu: žmonės vis daugiau žino apie odos ligas, SPF kremų naudą, vizitų pas gydytojus dėl pakitusių apgamų ir / ar atsiradusių odos darinių svarbą.

Pacientas Algirdas dėkojo Kauno klinikų gydytojams už priežiūrą ir atliktas operacijas. „Galvoje virš kaktos buvo išoperuotas darinys. Žaizda puikiai užgijo, atrodo, nėra net požymio, kad šioje vietoje buvo pašalintas odos darinys“, – teigė pacientas.

2021 metais buvo atnaujinta dermatovenerologo medicinos norma, ją papildė dermatochirurgijos įgūdžiai: nuo šiol gydytojai dermatovenerologai gali operuoti odos navikus taikant Mohs mikrografinę techniką ar autodermoplastiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Landzbirgai \\\\\.../////

Landzbirgai  \\\\\...///// portretas
jau 10 kailių nuo šunaujos nulupo ir nieko,dar gyvi.

senatvė "pavirto" medicinos vėžių

senatvė "pavirto"  medicinos vėžių portretas
Dagyvenome :gydomi senatviniai odos polipai, kurie iš durnumo vadinami vėžiniais dariniais, jolab operuojama ne onkologu bet dermatolugu. Kokio beso pyskinti pinigus seniui? Ar grožio konkurse dalyvaus? Vyksta medicinos išsigimimas, nes švaistomas laikas ir lėšos seniams, kurie jokiu perspektyvų neturi.

re

re portretas
Manau, reikia mažiau būti saulėje, naudoti apsauginius kremus.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių