A. Dulkys lankosi Stokholme: paskutinis susitikimas, kuriam pirmininkauja Švedija

  • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį lankosi Stokholme, kur dalyvauja Šiaurės matmens partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje kasmetinėje ministrų lygmens konferencijoje. Susitikimo metu bus aptartos antimikrobinio atsparumo problemos bei Partnerystės ateitis ir svarba regioninio bendradarbiavimo stiprinimui, praneša ministerija.

Tai paskutinis susitikimas, kuriam pirmininkauja Švedija. 2024–2025 m. ciklui pirmininkavimą perima Lietuva, o jos pavaduotoja taps Norvegija. Konferencijos metu ministras A. Dulkys pristatys Lietuvos pirmininkavimo Partnerystei prioritetus – pasirengimą ekstremalioms sveikatai situacijoms, jų valdymą ir atsaką į jas bei psichikos sveikatą. 

„Lietuvai ateinančius dvejus metus pirmininkaujant Partnerystei, dar kartą pabrėžiame savo įsipareigojimą laikytis bendrų vertybių, kuriomis grindžiamas šis aljansas: pasitikėjimo ir pagarbos, praktiškumo ir veržlumo, įtraukties ir lygybės, taip pat demokratinių vertybių ir žmogaus teisių puoselėjimo. Savo pirmininkavimo metu toliau skatinsime tarpusavio supratimą, stiprinsime pasitikėjimą ir skatinsime žmonių tarpusavio ryšius, kad užtikrintume saugų ir patikimą regioną“, – sakė ministras

Pagrindinis Partnerystės tikslas yra „skatinti tvarų vystymąsi Šiaurės matmens teritorijoje, gerinant žmonių sveikatą ir socialinę gerovę“. Tai darant, mažinti pagrindinių užkrečiamųjų ligų plitimą ir užkirsti kelią su gyvenimo būdu susijusių lėtinių neinfekcinių ligų plitimui, taip pat didinti žmonių socialinės gerovės lygį.

Partnerystei šiuo metu priklauso šios šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Norvegija, Suomija, Švedija, Lenkija, Vokietija, Islandija. Rusijos narystė, pradėjus karą su Ukraina, buvo suspenduota.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ai'Skauda \\\\\.../////

Ai'Skauda  \\\\\...///// portretas
Gal bent tenai jį griežtai nubaus,lanbibirkizmas bejėgis.

Variantas

Variantas portretas
Dulkinizmas švedijoje turi gerą terpę. O SAMas be Dulkio, kaip lietuvos vyriausybė be durniaus,

gerovietis

gerovietis portretas
Smagu ir baltai pavydu matyti - koks visapusiškas mūsų SAM ministras ! O jeigu dar nors kiek turėtų supratimo apie medicinos ypatumus ir niuansus ... nebūtų lygių evrosojūze !
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių