JK ataskaitoje nustatyta, kad dešimtmečius buvo slepiamas pacientų gydymas užkrėstu krauju

Dešimtmečius Jungtinėje Karalystėje trukęs skandalas, kai tūkstančiai žmonių mirė po gydymo užkrėstu krauju, buvo nuslėptas ir didžiąja dalimi tokių padarinių buvo galima išvengti, teigiama pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje.

Tyrimo išvadose teigiama, kad nuo XX amžiaus 8-ojo dešimtmečio iki 10-ojo dešimtmečio pradžios dėl užteršto kraujo virusais, tokiais kaip ŽIV ir hepatitas, užsikrėtė daugiau kaip 30 tūkst. žmonių. Daugiau nei 3 tūkst. iš jų mirė.

Tai pavadinta didžiausia su gydymu susijusia katastrofa per aštuonis dešimtmečius trunkančią britų Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) istoriją.

Teisėjo Briano Langstaffo (Brajano Langstafas) parengtoje ataskaitoje, kurios apimtis – daugiau nei 2,5 tūkst. puslapių, atskleidžiamas nesėkmių sąrašas su liūdnomis pasekmėmis aukoms ir jų artimiesiems.

Nustatyta, kad buvo sąmoningai bandoma nuslėpti skandalą, įskaitant įrodymus, kad 1993 metais vyriausybės pareigūnai sunaikino tam tikrus dokumentus.

„Žvelgiant į NHS ir vyriausybės atsaką apskritai, atsakymas į klausimą „Ar buvo slepiama?“ yra toks, kad taip, buvo“, – teigiama ataskaitoje.

„Ne ta prasme, kad saujelė žmonių rengė organizuotą sąmokslą, siekdami suklaidinti, bet subtilesniu būdu, kuris buvo labiau paplitęs ir labiau neigiamai paveikęs savo pasekmėmis, – priduriama pranešime. – Taip buvo nuslėpta didelė dalis tiesos.“

„Mastas kelia siaubą“

Tarp nukentėjusiųjų buvo asmenų, kuriems reikėjo perpilti kraują dėl nelaimingų atsitikimų ar operacijų metu, taip pat asmenų, sergančių kraujo ligomis, pavyzdžiui, hemofilija, kurie buvo gydomi paaukotais kraujo plazmos preparatais.

Be 3 tūkst. mirusiųjų, dar kur kas daugiau žmonių liko su sveikatos problemomis visam gyvenimui.

B. Langstaffas sakė, kad „to, kas įvyko, mastas kelia siaubą“.

„Turiu pranešti, kad to iš esmės, nors ir ne visiškai, buvo galima išvengti“, – apibendrino jis.

Tikimasi, kad JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) vėliau pirmadienį kalbėdamas parlamente pareikš apgailestavimą.

Antradienį vyriausybė turėtų paskelbti kompensacijų paketą aukoms ir jų šeimoms, kurio vertė turėtų siekti kelis milijardus svarų sterlingų (eurų).

Vieną didžiausių šalies istorijoje tyrimų 2017 metais pradėjo tuometinė britų ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei).

Kampanijos dalyviai teigė, kad ši ataskaita yra dešimtmečius trukusių pastangų kulminacija.

„Šiuo metu esame susijaudinę, nes tai tarsi 40 metų senumo kova, kuri artėja į pabaigą, ir mūsų jėgos jau baigiasi“, – sakė 61 metų Sureshas Vaghela (Surešas Vagela).

Kai jam buvo apie 13 metų, gydydamasis nuo hemofilijos jis gavo užkrėsto kraujo preparato ir susirgo ŽIV bei hepatitu C.

R. Sunakas atsiprašo

JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pirmadienį pareiškė, kad „nuoširdžiai atsiprašo“ už dešimtmečius trukusį institucinį slėpimą, dėl kurio tūkstančiai žmonių gavo kraujo virusais užterštų preparatų.

„Noriu nuoširdžiai ir nedviprasmiškai atsiprašyti už šią baisią neteisybę“, – sakė jis parlamentarams ir pažadėjo sumokėti „bet kokią kompensaciją“ nukentėjusiems asmenims ir žuvusių aukų šeimoms.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

ttt

ttt portretas
Visame Pasaulyje naikinama žmonija, gamta ...

Ai'Skauda \\\\\.../////

Ai'Skauda  \\\\\...///// portretas
Tai ką jau kalbėti apie "demokratišką" Lietuvą.

tam -,,leiskit paklaust,,, --tai kad covidines aferos

tam -,,leiskit paklaust,,, --tai kad covidines aferos portretas
jau lenda per visus galus europedinei liadei von der svonder Lejen , iskelta baudziamoji byla uz poros milijardu vakcinu pirkima ,is ,,Pfizer ,, formacininku sindikato ,uz 9 milijardus euru ,kuriu net puses nereikejo ES ir kuris pripazintas patikrinus jo veika ,kaip nuodingu sukelianciu vezinius susirgimus preaparatu ir kitu firmu pirktas vakcinas kurios sukelia kraujo kresulius ir kuriu deka po priverstines zmoniu vakcinacijos simtai tukstanciu iskeliavo napilin o dar milijonai laukia savo eiless y anapily
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių