Lietuva svarsto įsigyti vakcinų nuo dar vieno viruso

Lietuva sprendžia, ar įsigyti vakciną nuo respiracinio sincitinio viruso.

„Vertinamos galimybės įsigyti vakciną būtent nuo šios infekcijos, kadangi vakcina Europos vaistų agentūros yra patvirtinta, šiuo metu yra kreiptasi į Nacionalinės imunoprofilaktikos programos nepriklausomų ekspertų grupę įvertinimui dėl šios vakcinos galimybių“, – Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.

„Dabar yra vertinama dėl suaugusių asmenų vakcinacijos, tačiau ateityje irgi planuose turėsime papildomą įvertinimą dėl vaikų vakcinacijos“, – pridūrė ji.

Dabar yra vertinama dėl suaugusių asmenų vakcinacijos, tačiau ateityje irgi planuose turėsime papildomą įvertinimą dėl vaikų vakcinacijos.

Europos Komisija birželį patvirtino pirmąją pasaulyje vakciną nuo respiracinio sincitinio viruso (RSV), skirtą 60 metų ir vyresniems žmonėms.

„GlaxoSmithKline“ sukurta vakcina yra dešimtmečius trukusių tyrimų, siekiant apsaugoti pažeidžiamiausias žmonių grupes nuo paplitusios ligos, rezultatas.

RSV paprastai sukelia lengvus, į peršalimą panašius simptomus, tačiau kūdikiams ir senyvo amžiaus žmonėms, taip pat tiems, kurių imuninė sistema silpna ir kurie serga šalutinėmis ligomis, virusas gali būti pavojingas.

Sunkiais atvejais jis gali sukelti plaučių uždegimą ir bronchiolitą – giliai plaučiuose esančių smulkių kvėpavimo takų uždegimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Soslan

Soslan portretas
Bisoprolol Vitabalans 5mg 30n Taip

Ai'Skauda \\\\\.../////

Ai'Skauda  \\\\\...///// portretas
Jau anuos nuo COVID-19 miljiardus para..sot,reika naujų?,į grabą tilps?

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
Kaip gera valdžiažmogiams švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus. O jūs. durniai valdantieji, toliau švaistydami mokesčių mokėtojų pinigus ir toliau svarstykite utopines vizijas tiesti metro liniją Vilniuje. Vargas dėl proto mūsų išrinktiesiems. Gal vertėtų pas Slušnį pasitikrinti sveikatą.
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių