SAM: ruošiamasi įkurti dar septynias GMP pastotes

  • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) siekiant stiprinti Greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų prieinamumą, didinamas GMP pastočių skaičius. Skelbiama, 7 naujas pastotes ruošiamasi įkurti Baisogaloje, Užventyje, Kelmės rajone, Sedoje, Skaudvilėje , Mažeikių rajone ir Trakų Vokėje.

GMP tarnybos generalinio direktoriaus Nerijaus Mikelionio teigimu, „operatyvumas visuomet priklauso nuo vietos, kurioje yra brigada, todėl GMP pastočių tinklo plėtra labai stipriai prisideda prie paslaugos prieinamumo gerinimo.“

Operatyvumas visuomet priklauso nuo vietos, kurioje yra brigada.

N. Mikelionis taip pat pažymėjo, kad naujos pastotės įrengiamos vadovaujantis ilgamete iškvietimų analize, buvusių vykimų į iškvietimus operatyvumu, gyventojų tankiu, atstumu iki artimiausios pastotės ir iškvietimų pasiskirstymu. Jo teigimu, šiuo metu šalyje yra 110 pastočių, tačiau jų bus įkurta dar daugiau.

„Nuo š. m. liepos mėnesio jau buvo įrengtos 4 naujos GMP brigadų pastotės Ramygaloje, Ariogaloje, Vievyje ir Ventoje. Artimiausiu metu ruošiamasi įkurti dar 7 pastotes Baisogaloje Radviliškio rajone; Užventyje, Kelmės rajone; Sedoje, Mažeikių rajone; Skaudvilėje, Tauragės rajone ir Trakų Vokėje šalia Vilniaus. Taip pat ieškoma patalpų Akademijoje (Kėdainių rajone), laukiama, kol bus suteiktos patalpos Birštono mieste“, – teigė N. Mikelionis.

Iki 2027 m. GMP tarnyba sulauks 50 mln. eurų vertės investicijų iš Europos Sąjungos. N. Mikelionio teigimu, didžioji dalis lėšų (31,8 mln. eurų) bus panaudota GMP automobilių parko atnaujinimui ir naujų automobilių su modernia medicinos įranga įsigijimui.

Likusi investicijų dalis bus skirta infrastruktūros ir pastočių patalpų atnaujinimui, skaitmenizavimui. Taip pat GMP specialistų mokymams ir GMP dirbančių vairuotojų perkvalifikavimui į paramedikus.

GMP tarnybos įkūrimas yra GMP reformos dalis. Naujosios tarnybos administracija veikia Kaune ir yra keturi regioniniai filialai: Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose, kurie koordinuoja greitosios medicinos pagalbos brigadų veiklą visoje šalyje.

 Tarnyba vienija beveik 3 tūkstančius darbuotojų – skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistų, gydytojų, paramedikų, vairuotojų ir kitų specialistų.NAUJAUSI KOMENTARAI

labai

labai portretas
idomu kiek kadenciju sedi sitas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių