20 tūkst. eurų Lietuvos banko bauda – Šiaulių banko personalo vadovei

  • Teksto dydis:

Už pasinaudojimą viešai neatskleista informacija 20 tūkst. eurų Lietuvos banko (LB) bauda praėjusią savaitę buvo skirta Šiaulių banko žmogiškųjų išteklių vadovei Jurgitai Simanavičiūtei, antradienį pranešė portalas „Verslo žinios“.

Apie tai portalui patvirtino Šiaulių bankas, o LB pateikė informaciją apie pritaikytas poveikio priemones, kur nurodė darbuotojos vardą ir pavardę.

„Mums žinoma, kad darbuotojui yra pritaikyta poveikio priemonė už piktnaudžiavimo rinka reglamento nesilaikymą, todėl, vos sužinoję Lietuvos banko tyrimo sprendimą, nedelsdami pradėjome vidinį tyrimą“, – teigiama „Verslo žinioms“ atsiųstame Šiaulių banko komentare.

Praėjusią savaitę LB pranešė nustatęs, kad vienos bendrovės, kurios vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, darbuotoja J. S. pasinaudojo viešai neatskleista informacija, kurią sužinojo dirbdama. Taip ji įgijo nesąžiningą pranašumą ir savo veiksmais pažeidė Piktnaudžiavimo rinka reglamentą.

Pagal užimamas pareigas J. S. buvo įtraukta į viešai neatskleistą informaciją žinančių darbuotojų sąrašą. Emitentas informavo šiuos asmenis, kokie apribojimai jiems taikomi, įskaitant ir tai, kad, žinant informaciją, draudžiama rekomenduoti, siūlyti ar skatinti kitą asmenį įsigyti vertybinių popierių.

Tuo tarpu LB tyrimo metu nustatyta, kad J. S., žinodama viešai neatskleistą informaciją, paskatino trečiuosius asmenis įsigyti bendrovės akcijų už daugiau nei 20 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių