D. Liutikas: Aukštaitijos siaurukas gali tapti žinomas visoje Europoje

Aukštaitijos siaurojo geležinkelio vadovu paskirtas Darius Liutikas teigia sieksiantis, kad šis istorinis geležinkelis taptų žinomas ne vien Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių turistams.

„Siaurukas jau nuo 2001 metų yra paskelbtas kaip turistinis ir saugomas valstybės objektas, tačiau tikrai dar yra daug galimybių vystyti turizmą ir pritraukti keliautojus, užsienio turistus“, – BNS sakė nuo pirmadienio įmonei vadovaujantis D. Liutikas.

„Tai mano vienas iš tų tikslų ir būtų, kad siaurukas taptų europinio lygmens pripažinta geležinkelio turizmo trasa“, – pridūrė jis.

Pasak D. Liutiko, jis norėtų, kad užsienio turistai būtinai aplankytų geležinkelį, tačiau tam reikėtų plėsti turistinių paslaugų paketą.

Naujojo vadovo teigimu, gerųjų praktikų bus žvalgomasi ir užsienio šalyse, vis dėlto nepamirštant išsaugoti ir Lietuvos išskirtinumo.

„Vienas iš tokių elementų, ką galiu atskleisti, tai padaryti įvairius projektus su kelione, kartu pritaikant virtualią realybę, taip pat pritaikant galbūt tam tikroms nišinėms įvairioms grupėms siauruką. Iš tikrųjų, tų galimybių yra nemažai, tik reikia to įdirbio“, – sakė D. Liutikas.

Be to, vienas tikslų yra mažinti valstybės dotacijų dalį, kad „pats siaurukas galėtų save išlaikyti ir kad būtų mažesnis krūvis valstybės biudžetui“.

D. Liutiko teigimu, nors turizmui pandemija sudavė labai rimtą smūgį, reikia tikėtis, jog sektoriui atsigaunant, kitais metais į Lietuvą atvyks naujų turistų, o siaurasis geležinkelis taps nauja traukos vieta.

Sociologijos mokslų daktaras D. Liutikas mano, kad jo išsilavinimas ir patirtis bus naudingi naujose pareigose.

„Realiai kaip sociologas, kaip turizmo srities žinovas, manau, man bus lengviau suprasti tuos turistų poreikius, norus, nes moksliniai tyrimai buvo būtent toje srityje – iš turizmo sociologijos“, – komentavo jis.

Atranką į vadovus laimėjęs 43-ejų D. Liutikas teigė, kad jo kandidatūra patvirtinta praėjusį penktadienį.

„Darbą pradėjau nuo vakar, praeitą savaitę, penktadienį buvo dalininkų susirinkimas ir yra tas patvirtinimas“, – sakė jis.

Antradienį D. Liutikas susitiko su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, su kuriuo aptarė darbo perspektyvas.

D. Liutikas yra dirbęs žemės ūkio viceministru, ministerijai vadovaujant Giedriui Surpliui, ir tuometinio ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus patarėju.

Siaurasis geležinkelis Aukštaitijoje nutiestas 19-ojo amžiaus pabaigoje. 2001 metais jis nustojo veikti kaip susisiekimo priemonė ir tapo turizmo objektu, o 2003 metais dalis jo objektų paskelbta kultūros paminklais.

Dabar siaurukas yra beveik 70 km ilgio. Juo galima nuvykti nuo Panevėžio iki Rubikių Anykščių rajone.NAUJAUSI KOMENTARAI

motiejus

motiejus portretas
jo, dar vienam saviskiui minksta ir silta kede

Antanas

Antanas portretas
Parapijinis.

o kodel

o kodel portretas
ne visoj galaktikoj? :)))
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių