Darbuotojams iš užsienio – dar viena lengvata

Skatinant į Lietuvą atvyti dirbti aukštos kvalifikacijos darbuotojus iš trečiųjų šalių, Seimas pusmečiu paankstino leidimą privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) drausti ir Lietuvoje dirbančių užsieniečių šeimų narius – tiek Europos Sąjungos (ES), tiek trečiųjų šalių piliečius.

Seimas PSD sistemą plėsti leido nuo 2024 metų liepos, o ne nuo 2025-ųjų sausio, kaip siūlė Vyriausybė.  

Seimas šią savaitę priėmė tokią Sveikatos draudimo įstatymo pataisą. Ji numato, kad PSD būtų draudžiami žmonės, gavę leidimą laikinai gyventi arba ES piliečio šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelę, kurie bus Lietuvos piliečių, apdraustų užsieniečių sutuoktiniai ar registruoti partneriai.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas aiškino, kad PSD mokėtojų sąrašą išplėtus nuo 2024-ųjų liepos, tam papildomai reikėtų apie 2 mln. eurų valstybės lėšų.

„Sveikatos reikalų komitetas mano, kad toliau (nereikia – BNS) plėsti šitą „gyvulių ūkį“ (valstybės lėšomis draudžiamų asmenų – BNS), nes jau dabar dvidešimt kelios grupės žmonių turi lengvatas iš sveikatos draudimo“, – prieš balsavimą aiškino jis.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė sukritikavo komiteto vadovo priekaištus, kad išplėtus PSD mokėtojų bazę valstybei teks mokėti už nepilnamečius ir nedirbančius asmenis. Anot jos, nauja tvarka nebūtinai reiškia, kad žmonės bus draudžiami valstybės lėšomis. 

„Šiek tiek nesmagu girdėti, kai kalba komiteto pirmininkas – jis daugiausiai kalba apie asmenis, kurie yra draudžiami valstybės lėšomis, ir kalba apie privilegiją būti draustam valstybės lėšomis. (...) Galime daug spekuliuoti, kiek tų žmonių bus, kiek jų artimųjų ir nepilnamečių vaikų. (...) Gali būti, kad ten bus ir valstybės lėšomis draudžiamų, bet tai yra ne faktas, nes automatiškai toks pakeitimas nereiškia žmogaus draudimo valstybės lėšomis, kadangi draudžiamų valstybės lėšomis asmenų pagrindų niekas nesiūlo keisti“, – Seimo posėdyje kalbėjo I. Šimonytė.

Anot jos, nauja tvarka gali įsigalioti ir pusmečiu anksčiau.

„Valstietis“ Aurelijus Veryga stebėjosi valdžios uolumu rūpinantis užsieniečiais, o ne vietos gyventojų rūpesčiu.

„Šiek tiek stebina toks didelis susirūpinimas atvykusiais šalių piliečiais, jų artimaisiais, kai tuo tarpu savo piliečiais mes nelabai matome reikalą pasirūpinti. (...) Kai jau jiems viską užtikrinsime, tada galėsime pasirūpinti ir kitais“, – svarstė A. Veryga. 

2022 metais „Investuok Lietuvoje“ atlikta apklausa parodė, kad užsienio investuotojai prognozuoja, jog 20 proc. aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasitrauks iš Lietuvos, nes jų sutuoktiniams neprieinamos medicinos paslaugos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Matote,

Matote, portretas
jie ir nori tik tu lengvatu,o ne dirbti! Mokekite jiems gera islaikyma cia,jokiu mokesciu - privaziuos tiek,kad jums "nebetruktu"! O darbus dirbti uz dyka ir mokescius moketi - telieka 2rniu lietuviu "privilegija"!

Jau 33 metus

Jau 33 metus portretas
nuolat stebiu,kaip visos valdzios inirtingai saukiasi pilietiniu neramumu,o gal ir pilietinio karo! Kaip saunu butu! Ypatingoji padetis,jokiu rinkimu - amzina valdzia! Totali pilieciu kontrole,komendanto valandos ir kitos "legalios" represiju ir genocido formos! Tik va,vietiniai muzikai kantrus! As maniau,kad bruzdesys kils,kada Sodra eme moketi atvykeliu ligos ismokas,uz ju salyse pasiimtus nedarbingumus! Isivaizduokite,parvykau i Baltarusija,tingiu i darba po savaites - perku ten biuleteni. Po to pateikiu ji,atvykes i darba Vilniuje - ir voila! Ismoka,vietiniu 2rniu saskaita - i kisene! Uztai patys tie 2rniai vos 60% jos begauna! Kantrus 2rniai,vienok!

Konservatorės premjerės Šimonytės

Konservatorės premjerės Šimonytės  portretas
siūlymų klausytis jau negaliu . Lietuvos piliečiams tik keliami mokesčiai , o atvykėliams - " komunizmo rojus " ? Stebėsiu kokios partijos balsuos už . Už ką konservatorė premjerė taip nekenčia lietuvių ?
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių