Degalinių atstovas: kuro akcizų didinimas pakenktų investicinei aplinkai

Finansų ministerijai pasiūlius gynybos finansavimą didinti, be kita ko, didinant akcizus visų rūšių kurui, Lietuviškų degalinių sąjungos (LDS) vadovas sako, kad tai apsunkina investuotojų planus Lietuvoje.

„Pagrindiniai atvažiuojančių investuoti į Lietuvą kritikuojami dalykai yra nestabilūs įstatymai, nestabili ekonominė situacija ir panašiai. Dabar, jei buvo numatyta nuo pernai, kad akcizų dydis bus toks ir toks, žmogus, pasiskaičiavęs investuoti Lietuvoje, turi skaičiuoti iš naujo ir jis dar nežino, kas laukia toliau. Todėl, kad labai išaugo logistiniai kaštai“, – LRT radijui trečiadienį sakė LDS vykdomasis direktorius Vidas Šukys.

Jo teigimu, šiemet jau pradėta vykdyti degalų akcizų didinimo programa iki 2030-ųjų, pagal kurią didinami ne tik akcizai, bet ir CO2 emisijų mokesčiai. Pasak degalinių tinklų atstovo, jau dabar akcizai Lietuvoje didesni nei daugelyje kitų Europos valstybių, degalų kainos šalyje nekonkurencingos.

Anot jo, didesnis akcizas atsilieps ir kitų prekių, pavyzdžiui, maisto produktų, kainoms.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė antradienį pristatydama pasiūlymus finansuoti krašto apsaugą, be kita ko, teigė, jog benzino, dyzelino, ūkininkų naudojamo žaliojo dyzelino akcizuose galėtų būti numatyta papildoma 6 centų už litrą gynybos dedamoji. Ministerijos skaičiavimais, taip kasmet būtų galima surinkti apie 126 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių